Експорт української електроенергії до країн ЄС: ворог поширює нову дезінформацію

Через ворожі атаки ситуація з енергопостачанням в Україні складна, але контрольована. Наразі рашисти окрім атак намагаються створити навколо цієї проблеми нові фейки. Так, інформація про те, що Україна нібито експортує надлишкову електроенергію до ЄС – фейк, передає редакція. 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України зазначають, що таку брехню поширюють, аби збурити суспільство, змучене відключеннями електроенергії, та відвернути увагу від російських ракетних ударів, через які в українців і почалися перебої зі світлом.

Як повідомили в «Укренерго», до 10 жовтня Україна справді експортувала електроенергію в ЄС, чим заробляла для держави немалі кошти. Однак після масованої ракетної атаки 10 жовтня експорт припинили і не здійснюють досі. 

Цю інформацію легко перевірити в численних європейських відкритих джерелах.

Всі доступні потужності української генерації наразі працюють винятково для покриття потреб українських споживачів.

Додамо, що поширювана інформація є фейком, підтверджують такі факти: 

  • експорт електроенергії з України зупинено ще 11.10.2022 року рішенням Міненергетики, одразу ж після першої атаки на енергосистему;  
  • припинення експорту підтверджується результатами аукціонів із доступу до пропускної спроможності міждержавних мереж, що є на електронній аукціонній платформі «Укренерго». 

Наразі Міненерго закликає не піддаватися панічним заявам, що ширяться соціальними мережами та інтернет-ЗМІ.

"Міністерство енергетики звертається до українців з єдиним закликом: допоможіть енергетиками зменшити навантаження на мережу. Маємо досягнути показника добровільного скорочення споживання кожною родиною на рівні 25%", - пишуть у відомстві.

У відомстві додають, що аварійні та погодинні графіки відключення електроенергії дають можливість стабілізувати енергосистему, проводити ремонтні та відновлювальні роботи.