Здоровий і повноцінний сон - запорука бадьорості і працездатності. Тому облаштування спальні слід приділяти підвищену увагу. Це приміщення у вашому будинку найчастіше залишається непомітним для сторонніх очей. По крайней мере, в цю кімнату рідко пускають гостей. Отже, оформляти його необхідно суто для себе.

Прийняття рішення щодо того, якою має бути ваша спальна кімната має залежати від безлічі факторів. Це і колірна гамма, і стиль інтер'єру, і якість матеріалів, якими буде здійснюватися обробка стін і підлоги, а також якість меблів. Не забувайте, що купити першi вподобанi меблі в спальню - це не зовсім правильно. За красивою «обкладинкою» може стояти зовсім непридатні для експлуатації виробу. Тому, робити вибір краще в перевірених магазинах.

Не слід довіряти усталеній думці про те, що той чи інший колір діє заспокійливо. Якщо, наприклад, зелений когось розслаблює і валить в сон, це аж ніяк не означає, що на вас він робить такий же ефект. Прислухайтеся до внутрішнього голосу. Якими б вам хотілося бачити стіни в своїй спальній кімнаті? Якщо ви не замислюючись даєте відповідь на це питання, то дійте в цьому напрямку. Якщо роздумуєте, то погортайте каталоги, включіть уяву, але не поспішайте, щоб потім не довелося переробляти ремонт.

Не забувайте про те, що колір стін і підлоги повинен вдало поєднуватися з кольором ваших меблів. Попросіть поради у дизайнера меблевого магазину, який, напевно, вам підкаже, в який інтер'єр впишеться сподобався вам гарнітур.

Найважливішим елементом спальної кімнати по праву вважається ліжко. Підбирати її слід не тільки за принципом «красива-некрасива» але і за показниками «зручна-незручна». Додайте до цього ще й фактор екологічності. Будь-які меблі, призначена для спальної кімнати, повинна відповідати цим вимогам, інакше ви й самі не зрозумієте, звідки у вас вранці береться головний біль. Щоб зробити покупку, в якій поєднувалися б всі ці показники, не потрібно гнатися за дешевизною. Краще зробити вкладення в корисний і безпечний предмет, який послужить вам довгі роки.

Ще одним питанням, яке постає перед власниками будинків і квартир при оформленні спальної кімнати, є вибір між гарнітуром і предметами, що продаються окремо. Відповідь слід шукати в площі приміщення і особистих уподобаннях.