Військова одяг — запорука високої боєздатності військових сил. В Україні військова форма відповідає всім необхідним вимогам: вона зручна, надійна і виконує свої основні функції. Нова військова форма в нашій країні була випущена зовсім недавно. Зараз нею екіпірований кожен боєць військових сил. Разом з новим одягом були випущені нові правила її носіння, яких повинен дотримуватися солдатів будь-якого звання. Військово медичний департамент наполягає, що потрібно носити правильну екіпіровку. Це дозволить скоротити чисельність респіраторних захворювань, кульових та осколкових поранень.

Військова форма одягу ділиться на три основних види:

- Парадна — використовується солдатами під час участі в урочистих заходах(парадах, в дні військових свят, на церемоніях отримання бойових нагород тощо);

- Польова — використовується під час бойових дій, несення служби, надання допомоги мирному населенню під час стихійних лих і т. д.;

- Офісна — використовується у випадках, що не належать до перших двох категорій.

Затверджена загальноприйнята комплектація сучасної форми одягу для військовослужбовців. Сучасний комплект форми являє собою багатошаровий костюм. В залежності від погодних умов і особистих смаків військові мають можливість особисто підбирати комплекти одягу під себе. Плюс, відтепер польова форма є ідентичною як для офіцерів, так і для військових з рядового складу. Парадна форма, як і раніше, буде різнитися. Норми експлуатації військової одягу офіцера і солдата не відрізняються (один виняток — парадна форма офіцера).

У набір сучасної польового комплекту для солдата і офіцера входять такі складові: костюм; жилет; рукавички і рукавиці; кілька видів курток, призначених для кожного сезону; шапка і бере; 3 види черевик, що різняться за сезонами; балаклава. Змінений комплект включає в себе основний костюм, кілька різновидів курток, черевики для різних сезонів і багато іншого, включаючи балаклаву, синтетичний ремінь і шкарпетки. Пошиття військової форми здійснює з сумішевої тканини, яка включає в себе 65% бавовни, 35% полімерних матеріалів. Висока якість матеріалів для пошиву військової форми має велике значення, оскільки солдат зазвичай опиняється у складних польових умовах. Одяг військового захищає від холоду, сирості, спеки, створюючи оптимальний температурний та повітряний режим. Під час бойової активності комфорт має бути забезпечений заздалегідь.