Готові домашні завдання (ГДЗ) або решебники стали для недбайливих (і не тільки) школярів справжнім порятунком від отримання поганої оцінки. Адже, як всім відомо, навчання – не зовсім проста задача. Напевно, багато хто пам'ятає, коли вчилися в школі, що потрібно було відвідувати стільки різних уроків і запам'ятовувати стільки матеріалу, що до кінця навчального дня в голові практично нічого не залишалося, крім весело проведених годин з однокласниками. А коли приходили додому, потрібно було сідати за домашню роботу, яку «нещадні» вчителі задавали кожен день і в дуже великій кількості. Тут на допомогу прийде розв'язник.

Швидше за все, всі погодяться, що математика – один з найскладніших предметів у шкільній програмі. Не знаючи її, неможливо вирішити завдання з фізики. Але, на жаль, не всім даються точні науки. Учням доводиться сидіти і нудьгувати на уроках математики, дивлячись на дошку, і зовсім не розуміючи нічого. Багато з них взагалі не знають, а знадобиться їм дана наука в житті. Хтось хоче стати спортсменом, хтось танцюристом, хтось співаком – точна наука в цих професіях абсолютно не потрібна. Але що робити? Шкільну програму доведеться пройти, інакше не бачити середньої освіти. Комусь це з легкістю вдається, а кому-то з великим трудом. І тим учням, які не дуже добре розуміються на математиці або фізиці, доводиться просити допомоги у батьків при виконанні домашньої роботи.

Але завжди зможе допомогти мама чи тато? Адже зовсім не обов'язково, що батьки пам'ятають весь шкільний матеріал. Це ще добре, коли доводиться вирішувати задачки з математики 3,4 або 5 класу, однак далі йдуть теми все складніше і складніше. Який, припустимо, професійний баскетболіст згадає (якщо він це й знав коли-небудь), як розкласти складний многочлен або обчислити систему рівнянь з двома невідомими? Ось саме. А дитина в будь-який момент може підійти до папи з таким питанням, з яким він, на жаль, не впорається. Однак є ще один перевірений спосіб вирішити будь приклад – скористатись ГДЗ (готові домашні завдання).

З першого погляду здається, що користуватися подібною літературою не тільки не чесно по відношенню до однокласників, але що це також розвиває в дитині лінь. Чого варто відкрити, припустимо, ГДЗ з математики і списати звідти вже заздалегідь вирішений приклад до собі в зошит, а потім показати вчителю відмінно виконану домашню роботу? Це, звичайно ж, дуже просто.

Але, хто сказав, що подібні книги потрібно давати розпорядження своїй дитині? Цього робити зовсім необов'язково. Батьки можуть відкривати її тільки в тому випадку, якщо їх сину або дочці дійсно потрібна допомога.