Всім відомо, що робота технологічного обладнання на підприємствах усіх галузей супроводжується виробленням величезної кількості пилу, волокон та інших домішок. Як правило, пил не тільки негативно впливає на здоров'я працівників цеху, але також значно ускладнює умови трудової діяльності. Крім цього, поява пилу у виробничому приміщенні дуже погано відображається на роботі всього обладнання, погіршуючи їх технологічні характеристики і порушуючи весь виробничий процес. В кінцевому підсумку, якість продукції істотно падає, що, неодмінно, призводить до фінансових втрат. Тому основне завдання аспіраційної системи – зниження вмісту пилу та інших домішок до гранично допустимої норми.

Тепер розберемося що таке аспірація і навіщо вона потрібна.

Аспірація являє собою процес видалення частинок газів і пилу з повітря, які виробляються при роботі обладнання в промислових приміщеннях.

Циклони Очищення забрудненого повітря здійснюється шляхом всмоктування їх повітряним потоком в повітропровід вентсистеми, а після чого накопичується до певної ємності. Буває аспірація прямоточною і рециркуляційною.

У прямоточній системі повітря після очищення викидається в навколишнє середовище.

Рециркуляційна система складається з пристроїв, усередині яких відбувається очищення повітря, а після - повернення в приміщення.

Далі розглянемо, які бувають типи обладнання для пиловидалення.

Як правило, виробничі цехи та інші промислові підприємства використовують два види аспіраційного обладнання – модульні і моноблочні.

Модульні системи аспірації є абсолютно автономними і мобільними. Така конструкція дозволяє розміщувати установку біля джерел виділення пилу. Моноблочна система аспірації включає в себе вентилятор, фільтр і ємність для відходів.

Моноблочні системи пиловидалення – це складні конструкції, які виготовляються за індивідуальним замовленням під певні вимоги Замовника. До їх складу входять: повітропроводи, вентилятори низького або середнього тиску, фільтри. Такі конструкції працюють як в межах цеху, так і по всьому заводу.

Пристрої, які застосовуються для ефективного очищення повітря.

Обладнання, що використовується для очищення повітря:

• Циклони. Для того, щоб прибрати тверді частинки пилу з повітря циклони використовують відцентрову силу. Пил притискається до стінок, а потім осідає в спеціальному резервуарі;

• Дахові фільтри. Застосовуються такі пристрої для високоякісного очищення повітря з рециркуляцією в приміщення;

• Рукавні фільтри вловлюють до 99% забруднень.

Аспірація (циклони)

Таким чином, щоб аспіраційна система працювала довго і надійно, проектування необхідно довіряти професіоналам високого рівня. Для цього Ви можете звернутися в нашу компанію, яка надасть Вам повний комплекс послуг з проектування, підбору оптимального обладнання, монтажу, пуско-налагодження та сервісного обслуговування за найвигіднішими цінами!

Компанія "Вент-заводи", - вентиляція, проектування, монтаж. Телефонуйте: +38(044) 221-25-52