Дорослі люди до літа прагнуть обзавестися сонячними окулярами. При цьому багато батьків не піклуються про те, щоб забезпечити цим аксесуаром своїх дітей. А адже дитячі очі не менш чутливі до сонячного світла, їх теж треба захищати від ультрафіолету. Турбота про здоров'я очей з раннього дитинства — це профілактика проблем із зором у дорослому віці.

Призначення сонячних окулярів — захист очей. При яскравому сонці недостатньо шапочки з козирком або панамки з широкими полями — дітям теж потрібні сонцезахисні окуляри. Особливо це стосується жителів південних регіонів і тих сімей, які вирушають на відпочинок в теплі країни, наприклад, в Єгипет або Туреччину. Фахівці кажуть, що 40 хвилин перебування на яскравому сонці без окулярів — те ж саме, що дві години перед екраном телевізора.

Дитячі сонцезахисні окуляри випускаються з розрахунком для трьох вікових категорій:

від 1 до 3 років

від 3 до 7 років

від 7 до 12 років

Дітям старше 12 років рекомендується купувати «дорослі» сонцезахисні окуляри.

Однак, незважаючи на те, що у продажу є окуляри для дітей від року, рекомендується купувати їх, коли дитині виповниться не менше трьох років — в цьому віці маляті вже можна пояснити, як ними користуватися і як з ними поводитися.

Оскільки діти ведуть дуже активний спосіб життя, то окуляри, які можна купити перейшовши за посиланням https://grandoptica.com.ua, для них необхідно вибирати з матеріалів, які не б'ються і не ламаються. Все-таки окуляри розташовані близько до очей, і тому осколки лінз або уламки оправи можуть легко пошкодити очі. Окуляри для маленьких дітей випускаються із спеціальних міцних і в той же час пластичних матеріалів, з гнучкими дужками, з внутрішньої сторони яких ще для кращої посадки» можуть матися і гумові елементи, які утримують оправу на обличчі.

Велику увагу слід приділити і кольору лінз. У батьків хлопчиків завжди є спокуса купити окуляри темніші, щоб дитина відчула себе Джеймсом Бондом, а батьків дівчаток тягне на рожеві лінзи, погламурней. Однак не слід купувати занадто темні окуляри - знявши їх в приміщенні, в перші одну-дві хвилини дитина буде відчувати дискомфорт від різі в очах. Що стосується популярних у дівчаток рожевих, червоних, жовтих, фіолетових, синіх кольорів, то такі лінзи не будуть забезпечувати необхідного рівня захисту від ультрафіолету. Більш того, фіолетові і сині лінзи викликають розширення зіниці, і замість того, щоб захищати, такі лінзи будуть шкодити — розширений зіниця пропускає більше ультрафіолету. Небажані дітям і дзеркальні лінзи.

Очі — найважливіший орган у людини, тому не економте на сонячних окулярах, не купуйте їх на ринках, спокусившись дешевизною товару невідомого походження. Купувати сонцезахисні окуляри необхідно в спеціалізованих салонах або аптеках, адже на кону — зір вашої дитини.