Практично на кожному промисловому підприємстві та великому складі є підйомно-транспортні машини, призначені для навантаження, розвантаження та переміщення важких вантажів. Випускається безліч модифікацій таких машин, причому, як показує практика, найпоширенішими і найбільш затребуваними з них є підвісні й опірні кран-балки.

кран-балка

Як відомо, кран-балки - це максимально спрощений різновид мостових кранів. Відповідно, і ціна кран-балок невисока, якщо порівнювати їх з іншими типами кранових вантажопідйомних установок. Якщо додати, що кран-балки універсальні, дуже прості в управлінні та обслуговуванні, а процес їх монтажу та демонтажу теж не представляє особливих складнощів, не займає багато часу, то стає абсолютно очевидним - чому саме їх найчастіше використовують на виробництві та складах.

За способом розміщення прийнято розрізняти підвісні та опірні кран-балки. Кранові колії перших з них зазвичай кріплять до стін виробничих приміщень (або складів), а других - розміщують на спеціально зведених бетонних або металевих опорах. Кожен з цих способів розміщення має свої переваги та недоліки.

Монтаж підвісних кран-балок - простіше і дешевше, при цьому не займається простір на підлозі цеху (складу), відсутні так звані «мертві зони». Що стосується монтажу опірних кран-балок, то зрозуміло, що спорудження опір, необхідних для їх експлуатації, - справа досить витратна. Крім того, опори займають певне місце на робочому майданчику, погіршують його огляд і утворюють зони, котрі є недоступними для обслуговування. Однак наявність опір підвищує надійність і безпеку кранових установок, дозволяючи безпечно працювати з більш важкими вантажами.

При виборі кран-балки слід враховувати цілий ряд факторів, із них у першу чергу:

  • гранична вага вантажів, з якими доведеться працювати;
  • гранична висота необхідного підйому вантажів;
  • ширина прольоту;
  • інтенсивність підйомно-транспортних робіт;
  • технологічні особливості (робота на відкритому повітрі або у закритому приміщенні, характер вантажів, які переміщуються тощо).

Залежно від інтенсивності робіт і граничної ваги оброблюваних вантажів, вибирають для комплектації:

  • ручний або електричний привід;
  • ручну або електричну таль відповідної вантажопідйомності.

Відмінні недорогі кран-балки купити найвигідніше безпосередньо у виробника. В Україні можна порекомендувати провідного українського виробника - Київський завод підйомно-транспортного обладнання.

Уточнити технічні характеристики кран-балок і ціну, актуальну на даний момент можна на сайті Київського заводу ПТО – https://kzpto.com.ua