Свій перший комп’ютер я купила у 1994 році. Це був навіть не Pentium, а 486 Celeron, дуже дорогий комп’ютер з монітором Samsung у 14 дюймів. А першою комп’ютерною грою була гра Indiana Jones. Як мені хотілося навчитися створювати такі ігри…. Але далі користувача я не пішла. Однак ця гра допомогла мені навитися прораховувати різні можливості. … Якби лишень я тоді вміла кодувати, як це тепер роблять діти з раннього віку, починаючи з іграшок, куплених на toys4brain. Чому кодування і програмування?

Іграшки у боротьбі з цифровою нерівністю

Ми живемо у третьому тисячолітті, оточені морем нових захопливих можливостей. Однак не всім можна ними скористатися у повній мірі. Ще у 2003 році відомий освітянин Марк Воршауер розповідав про digital divide – цифрову нерівність, яка розділяє країни, їх добробут, економіку і культуру. П'ятнадцять років потому цифрова нерівність трішки зменшилася. Ці зміни ми значною мірою завдячуємо розвиваючим іграшкам, які перетворюють наших дітей у майбутньому на конкурентоздатних дорослих.

Arduino: іграшки для дітей чи есперанто?

Іграшки для дітей – це не проста забавка. Сьогодні іграшки переважно розвиваючі. Це чудово,  адже навички, які дадуть змогу дітям стати справжніми творцями, найкраще розвиває гра. І ось STEM-іграшки у магазині toys4brains вчать малюків та підлітків основам кодування та програмування. Вони можуть самостійно скласти, а потім запрограмувати різні механізми.

Для програмування у цих іграшках використовуються якісні і безкоштовні платформи - Arduino і Scratch та їх аналоги. Це платформи для створення прототипів з відкритим кодом, тобто доступних всім. За основу служать апаратні засоби та ПЗ, прості у використанні. Цими платформами користуються по всьому світу, і розуміють цю мову на всіх континентах. Такий собі цифровий есперанто.  

Конструктори: іграшки, що навчають

Ось, наприклад, візьмімо Електронний конструктор Haitronic Розумний робомобіль. Цей конструктор – справжня розвиваюча іграшка. З ним ваша дитина самостійного складе мультифункціональний та розумний робомобіль. Це буде зовсім легко, а потім його можна його запрограмувати, використовуючи безкоштовні коди, які дитина завантажить з інтернету або створить самостійно.

Конструктори на кшталт Haitronic Розумний робомобіль або Haitronic Стартовий набір для Arduino  є чудовим плацдармом для всіх, хто бажає навчитися працювати з платформою Arduino. Отже, ця розвиваюча іграшка є не лише забавкою, але і початком вивчення роботи електронних пристроїв та світу загалом.

Може, дитина з африканського селища, отримавши таку іграшку і зберігаючи її, як найбільший скарб, зрозуміє, що за межами її селища є великій світ, і вона може стати його частиною. Або ж привести цей світ до свого селища. І це стосується не лише дітей з іншого боку цифрової завіси. Всім дітям і дорослим варто розуміти, що світ більший, ніж нам здається, і що ми можемо стати справжніми чарівниками, осягнувши його таємниці.