Бажаючи вести пасіку, яка принесе вам зазначені доходи, що забезпечують життя на нормальному рівні, ви повинні мати відкритий розум, бути творчим та усвідомити кілька дуже важливих питань.

Реклама та можливість повної взаємодії з клієнтом, є дуже важливими.

Створення клієнтської бази - це основа. Якщо клієнт буде задоволений якістю ваших послуг, безумовно, з уст в уста перейдете ви та ваша переробка меду, а в вашому питанні буде лише реклама, щоб вийти на ринок з адекватною репутацією.

Необхідно створити у потенційного клієнта потребу в вашій продукції.

Теоретично складно. А на практиці? Ви продаєте пакети та вводите в пропозицію вулики, потенційний клієнт з часом потребуватиме їх. Це тільки приклад, але ви повинні керуватися такими механізмами.

Товар і послуга коштують стільки, скільки клієнт в змозі заплатити за неї.

Хтось скаже, що ціну формує ринок та конкуренція - це правда, але якщо ваша пропозиція буде виділятися на тлі конкурентів, реклами та репутації, клієнт не буде керуватися економією. Слід над цим глибоко задуматися.

Важлива ієрархія.

Ви повинні розсортувати ваші справи. Просто необхідно правильно мотивувати та дотримуватися ваших принципів при плануванні, та уникати неприємностей - тільки таким чином ви досягнете успіху.

Працівник, який відноситься до своїх обов'язків відповідно.

Кожна велика пасіка потребує працівника, хоча б сезонно. Бджільництво - це професія, яка вимагає знань та логічного мислення. Якщо ви, як роботодавець, будете поважати вашого співробітника, то він буде з повагою виконувати свою роботу. А коли про нього ви подбаєте, можете очікувати від нього сумлінного виконання своїх обов'язків.

Ведення бізнесу полягає в максимізації прибутку та мінімізації збитків.

Це елементарне правило, найочевидніше, однак, багато людей мають проблеми з ним, інтерпретуючи його неправильно. Час, витрачений на виправлення помилок, теж дорого обходиться, гальмує виробництво. Потрібно докласти всіх зусиль, щоб досягнення остаточної форми продукту коштувало вам якомога менше зусиль. Звичайно, це може бути пошук найбільш дешевого обладнання і т. д. Це важливо, але іноді варто докласти трохи більш досконале обладнання, ніж боротися з недоліками.

Гроші роблять гроші.

Вміле інвестування прибутку, це основа  функціонування вашого бізнесу, і кожен наступний крок стає легше. Маючи в руці трохи зайвих грошей, слід тверезо продумати ваші інвестиції, і це, безумовно, окупиться.

Повірте у себе і свої навички

Не звертайте уваги на те, що говорять інші, а тільки сумлінно працюйте!