Самопочуття, настрій, зовнішній вигляд, енергійність, продуктивність – все це залежить від стану здоров'я. Тому ставитися до нього потрібно вкрай уважно. Враховуйте, що симптоми багатьох хвороб проявляються не відразу. Тому важливо регулярно проходити обстеження в медичних лабораторіях.

В яку лабораторію звернутися?

Зрозуміло, практично в кожній клініці є відділення для досліджень, здачі аналізів. Однак в державних клініках воно погано оснащено. Та й в приватних вам можуть запропонувати далеко не всі варіанти обстежень. Тому простіше відразу звертатися в окремі лабораторії. Компанії, які спеціалізуються на обстеженні організму, добре оснащені. Вони постійно оновлюють обладнання.

Популярністю користується мережа медичних лабораторій синєво. Відділення знаходяться не тільки в Україні. Компанія діє в Німеччині, Чехії, Румунії, Польщі, Болгарії.

При виборі тієї чи іншої лабораторії обов'язково читайте відгуки. Особливо важлива точність досліджень. Необхідно, щоб не було допущено помилок. Від цього залежить правильно поставлений діагноз і лікування.

Які обстеження потрібно проходити кожному?

Лікарі настійно рекомендують здавати раз на рік:

  • Загальний аналіз крові. У лабораторії перевірять кількість еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів. До того ж аналіз дозволяє визначити гемоглобін, оцінити колір.
  • Аналіз на цукор. Діабет – досить поширена хвороба. Причому розвиватися вона може порівняно непомітно. Якщо не контролювати глюкозу в крові, це може привести до серйозних наслідків. Тому важливо регулярно проводити перевірки. До слова, не завжди аналіз виявляє діабет. Іноді він, навпаки, показує недолік цукру –
  • гіпоглікемію.
  • Загальний аналіз сечі. Дає можливість запідозрити ниркову недостатність, діабет, проблеми з сечовивідних шляхами.

Біохімічний аналіз крові не потрібно проходити так часто. Досить здати кров на нього раз в пару років. Він дозволяє перевірити стан внутрішніх органів.

Крім аналізів щорічно потрібно робити електрокардіограму і флюорографію. Дані обстеження дозволяють стежити за станом серця і легенів.

Жінкам після 30 потрібно 2-3 рази в рік робити мамографію. Після цього віку також рекомендується здавати онкомаркер.

Важливе обстеження - колоноскопія. Його теж рекомендують проходити приблизно раз в три роки. Це дозволить своєчасно виявити хвороби товстої кишки.

Раз на п'ять років рекомендується проходити МРТ.