Пошук і підбір нового співробітника - важлива і одночасно складна задача. Адже зараз очевидно, якщо і з'являється вакансія, то кандидат на позицію, що звільнилася повинен бути високого професійного рівня, готовий за невисоку заробітну плату якісно виконувати свою роботу. Де ж шукати таких співробітників і як вибрати кращих?

Способи пошуку кваліфікованого персоналу

            Наприклад, шукаємо інженера або бухгалтера. Найчастіше застосовується Аналіз резюме здобувачів на сайтах з працевлаштування. При використанні цього способу схема відбору претендентів така. Спочатку вибирають найбільш підходящих кандидатів за формальними ознаками (відповідає кваліфікація заявленим вимогам чи ні), проводять первинне інтерв'ю по телефону, за результатами якого запрошують на очну співбесіда.

            Інший спосіб пошуку - це розмістити вакансію в спеціалізованій пресі та на порталах з пошуку роботи. В такому випадку алгоритм роботи наступний.

            По-перше, складається оголошення про вакансії. Якщо для цих цілей обрано сайт, то необхідно лише дотримуватися пропонованої інструкції в розділі "Розміщення вакансії". Якщо вирішили опублікувати оголошення в спеціалізованій газеті, то попередньо потрібно його скласти. Для цього вказують назву посади, обов'язки, вимоги до досвіду роботи та освіти здобувача, прописують, на яких умовах пропонують роботу (заробітна плата, графік, місце роботи тощо). А також за яким телефоном або адресою електронної пошти можна зв'язатися з роботодавцем.

            По-друге, розміщується оголошення про вакансії (на сайті або в газеті). Якщо розміщення на сайті платне, обговорюють за контактними телефонами найбільш зручні умови (тарифний план). Якщо немає фінансових коштів на оплату послуг з розміщення оголошень, то можна скористатися безкоштовними ресурсами

            Оскільки роботодавцю потрібно забезпечити постійний приплив претендентів, дбають про те, щоб вакансії на відповідних сайтах регулярно оновлювалися. Також не забувайте постійно публікувати оголошення про роботу у компаніі в різних друкованих ЗМІ.

            Що робити, якщо в компанії текучка кадрів?

            Якщо в компанії часто змінюються співробітники, варто задуматися не тільки про причини подібного явища, а й про постійний приплив нового персоналу на зміну тим, хто пішов. Керівництво разом з кадровою службою має проаналізувати умови праці, оплату, психологічний стан колективу.