Кожен чоловік, який хоче купити вишиванку, стикається з проблемою вибору, даже вони представлені в широкому розмаiттi. У нашій статті ми зібрали практичні рекомендації, які допоможуть визначитися.
Вид
Незалежно від того, вишита жіноча сорочка або чоловіча, вона буває двох видів:
-
з ручною вишивкою;
-
з машинною вишивкою.
Який варіант краще, однозначно відповісти не можна, адже кожен з них має свої переваги і недоліки. Сорочка з ручною вишивкою обійдеться значно дорожче. І на це є ряд вагомих причин. По-перше, вона виготовляється вручну, тому візерунок виконаний максимально акуратно і дбайливо. По-друге, вона представлена найчастіше в єдиному екземплярі і є ексклюзивною.
Вишиванка з машинною вишивкою доступна за вартістю практично кожному. Однак такі сорочки виготовляються масово на швейних фабриках, тому на ексклюзивність розраховувати не доводиться. Також досить часто можна зіткнутися з заводським браком, коли стібки виконані неакуратно і нерівно.
Також є різниця між вишиванками вишитими на полотні, і вишиванками з нашитими вставками. Вишивка на тканині вимагає від майстрині великих труднощів, досвіду і терпіння. Готовий візерунок повинен бути рівним, без вузликів і з мінімальними переходами спереду і на звороті. Сорочки з нашитими вставками більш дешеві і практичні. Обумовлено це тим, що якщо вишивка з яких-небудь причин зіпсується, нашивку можна зняти і замінити на нову.
Крій
За кроєм, чоловічі вишиванки можна умовно розділити на такі основні види:
-
без плечових швів;
-
із застібкою;
-
із застібкою, прикритої манiшкою.
Якщо розглядати перший вид, то такі сорочки
вільно сидять на фігурі. Вони підходить чоловікам, який мають зайву вагу, оскільки відмінно маскують усi недоліки фігури. Сорочки із застібкою у горла мають більш класичні форми. Вони додатково можуть оснащуватися манішкою – нагрудною вставкою, яку видно в вирізі сорочки.
Орнамент
Перш ніж купити вишиту сорочку чоловічу рекомендується дізнатися значення її орнаменту. У давнину наші предки наділяли його сакральним і магічним значенням, вважалося, що він може впливати на долю людини.
Чоловічі вишиванки переважно прикрашаються геометричними візерунками. Найчастіше в орнаменті зустрічається ромб. Він є символом родючості, багатства і достатку. А якщо він розділений хрестом на чотири частини, то символізує собою сім'ю і сприяє примноженню роду. Для захисту від бід і горя сорочка прикрашається трикутником. Він уособлює собою Святу Трійцю, яка протегує всім християнським віруючим.
Також досить часто можна побачити рослинні мотиви в орнаменті. Чоловічі символи – це дуб, лавровий вінок, листя хмелю, шишки.