Кожен чоловік, який хоче купити вишиванку, стикається з проблемою вибору, даже вони представлені в широкому розмаiттi. У нашій статті ми зібрали практичні рекомендації, які допоможуть визначитися.

Вид

Незалежно від того, вишита жіноча сорочка або чоловіча, вона буває двох видів:

  • з ручною вишивкою;

  • з машинною вишивкою.

Який варіант краще, однозначно відповісти не можна, адже кожен з них має свої переваги і недоліки. Сорочка з ручною вишивкою обійдеться значно дорожче. І на це є ряд вагомих причин. По-перше, вона виготовляється вручну, тому візерунок виконаний максимально акуратно і дбайливо. По-друге, вона представлена ​​найчастіше в єдиному екземплярі і є ексклюзивною.

Вишиванка з машинною вишивкою доступна за вартістю практично кожному. Однак такі сорочки виготовляються масово на швейних фабриках, тому на ексклюзивність розраховувати не доводиться. Також досить часто можна зіткнутися з заводським браком, коли стібки виконані неакуратно і нерівно.

Також є різниця між вишиванками вишитими на полотні, і вишиванками з нашитими вставками. Вишивка на тканині вимагає від майстрині великих труднощів, досвіду і терпіння. Готовий візерунок повинен бути рівним, без вузликів і з мінімальними переходами спереду і на звороті. Сорочки з нашитими вставками більш дешеві і практичні. Обумовлено це тим, що якщо вишивка з яких-небудь причин зіпсується, нашивку можна зняти і замінити на нову.

Крій

За кроєм, чоловічі вишиванки можна умовно розділити на такі основні види:

  • без плечових швів;

  • із застібкою;

  • із застібкою, прикритої манiшкою.

Якщо розглядати перший вид, то такі сорочки

вільно сидять на фігурі. Вони підходить чоловікам, який мають зайву вагу, оскільки відмінно маскують усi недоліки фігури. Сорочки із застібкою у горла мають більш класичні форми. Вони додатково можуть оснащуватися манішкою – нагрудною вставкою, яку видно в вирізі сорочки.

Орнамент

Перш ніж купити вишиту сорочку чоловічу рекомендується дізнатися значення її орнаменту. У давнину наші предки наділяли його сакральним і магічним значенням, вважалося, що він може впливати на долю людини.

Чоловічі вишиванки переважно прикрашаються геометричними візерунками. Найчастіше в орнаменті зустрічається ромб. Він є символом родючості, багатства і достатку. А якщо він розділений хрестом на чотири частини, то символізує собою сім'ю і сприяє примноженню роду. Для захисту від бід і горя сорочка прикрашається трикутником. Він уособлює собою Святу Трійцю, яка протегує всім християнським віруючим.

Також досить часто можна побачити рослинні мотиви в орнаменті. Чоловічі символи – це дуб, лавровий вінок, листя хмелю, шишки.