Перш за все, збудник. Хоча грип та COVID-19 мають багато спільного, ці захворювання викликаються іншими вірусами. Однак легко сплутати симптоми і ігнорувати загрозу. Дізнайтеся, що таке схожість та які відмінності між грипом та COVID-19. Перевірте аналіз крові при грипі, шляхи передачі, симптоми та методи лікування.

Що спільного грипу та COVID-19? Обидва захворювання викликані вірусною інфекцією. CoVID-19 легко сплутати з грипом, оскільки симптоми майже однакові на ранніх стадіях захворювання. Ці дві хвороби мають ще одне спільне: вони можуть протікати у легкій або важкій формах, що призводять до серйозних ускладнень і навіть до смерті.

Коронавірус та грип: відмінності

Коноровирус викликає 2019-nCoV, а грип - віруси грипу з родини ортоміксовірусів - це абсолютно різні віруси. Існує вакцина проти грипу, щеплення можна робити щороку. Ще немає вакцини проти коронавірусу, яку могли б використовувати пацієнти, хоча дослідження тривають.

Коронавірус та грип: схожість

І грип, і COVID-19 викликають віруси. COVID-19 та грип мають подібні симптоми, через що ці захворювання спочатку легко сплутати. В обох випадках загальними симптомами є: кашель, лихоманка, слабкість. Віруси грипу та коронавірус 2019-nCoV мають однакові шляхи передачі. Вони поширюються через прямий контакт із зараженими людьми, поширюються краплинним шляхом та шляхом контакту із зараженими предметами. Зараження вірусом грипу, а також коронавірусом може відбуватися у людей різного віку, але люди похилого віку та хронічно хворі, а також люди з ослабленим імунітетом передусім піддаються серйозним ускладненням.

Що таке грип?

Грип - це захворювання органів дихання, спричинене зараженням вірусом грипу. Грип https://grippua.com.ua може бути викликаний трьома типами вірусу (A, B і C), що належать до сімейства ортоміксовірусів. Вірус C викликає легший перебіг, тоді як віруси A і B викликають важкі захворювання, які можуть досягати розміру епідемії грипу. Хвороба розвивається протягом 18-72 годин з моменту потрапляння вірусу в організм і триває, якщо немає ускладнень, близько 7 днів.

Грип починається раптово, його симптомами є:

  • висока температура (понад 38˚С),
  • головний біль,
  • біль у м’язах та суглобах,
  • респіраторні симптоми: кашель, біль у горлі, задишка.

Що таке COVID-19?

COVID-19 - це інфекційне захворювання, викликане грипоподібним вірусом - коронавірусом Wuhan 2019-nCoV. Важливо знати, що коронавірус є збудником хвороби, а COVID-19 - це захворювання, або сукупність симптомів, викликаних цим фактором.

Симптоми COVID-19 нагадують грип і включають:

  • лихоманка;
  • кашель;
  • задишка;
  • сплутаність свідомості.

Перебіг COVID-19, як і у випадку грипу, коливається від безсимптомного або легкого респіраторного захворювання до важкої пневмонії з гострим респіраторним дистрес-синдромом або поліорганної недостатності.