Сонячна енергія - це ринок, який лише розвивається - на даний момент частка енергії з різних видів відновлюваних джерел енергії в загальному енергетичному балансі країни становить близько 11%, з яких складають лише сонячні батареї. Однак сонячні батареї починають користуватися все більшою популярністю в нашій країні, що виникає головним чином через те, що сонячна енергія практично безкоштовна, детально ознайомтеся на сайті https://generacia.energy/categories/sonjachni-paneli/. Єдина інвестиція, необхідна для отримання електроенергії від сонця, це придбати сонячні батареї, вони генерують альтернативну енергетику.

Ціна сонячних батарей протягом певного часу неухильно падає, також доступні державні субсидії на сонячні батареї, тому загальна вартість створення сонячної установки для вашого будинку зараз може бути справді невеликою.

Що таке сонячні панелі та як вони працюють?

Для початку слід виправити поширену помилку плутати сонячні батареї з сонячними колекторами - незважаючи на подібну назву, ці пристрої не служать одній цілі! Сонячні колектори використовуються лише для нагрівання води в будівлі, тоді як сонячні батареї виробляють електрику в результаті дії сонячного світла на їх поверхню. Ця енергія може бути використана будь-яким способом для поточних потреб вашого домогосподарства, і якщо ви генеруєте надлишки, її можна подавати в електромережу.

Що дуже важливо, сонячні батареї виробляють постійний струм, тобто непридатний для живлення побутових приладів (для них потрібен змінний струм), отже необхідним елементом домашньої електроустановки є інвертор, який є пристроєм, відповідальним за перетворення постійного струму в змінний струм. Єдина сонячна панель складається з безлічі з'єднаних послідовно напівпровідникових (зазвичай кремнієвих) клітин, які нагріваються під впливом сонця і перетворюють тепло в електрику.

Як сонячна установка впливає на ваш домашній бюджет?

Купівля фотоелектричних комірок та додаткового обладнання, необхідного для належного функціонування всієї установки, є значним навантаженням на бюджет домогосподарств - але лише один раз. У перспективі бюджет домогосподарств буде полегшеним, оскільки при оптимальному підборі розміру та ефективності ПВ-установок вартість електроенергії різко падає, що призводить до великих заощаджень на рік. Додамо, що економія буде тим більшою, чим більше зростає ціна на 1 кВт-год енергії від електростанцій.