Логотип – це знак за яким впізнають вашу компанію. Влучне оформлення логотипу гарантує моментальну впізнаваність – головну перевагу у боротьбі з конкурентами.
Які бувають логотипи
- Текстові.
- Символічні.
- Комбіновані.
Текстові. Підкреслюють особливості компанії правильним підбором шрифтів та кольорів. Текстові логотипи Gagarinstudio – це просто назва компанії в мінімалістичному стилі. Якщо брати до уваги особливості дизайну, то текстові логотипи в свою чергу поділяються на класичні і декоративні.
Символічні. Це іконки, знаки, символи. Перевага таких логотипів у багатозначності, яка викликає яскраві емоції, повґязані з продуктом або компанією. Такі логотипи часто використовують великі компанії, тому що графічні символи краще закріплюються в підсвідомості.
Комбіновані. Поєднують в собі і текстові і графічні елементи. Іконка в данному випадку являється невід’ємною складовою текстової частини. Це додає ідеї пікантності та покращую запам’ятовуванність бренду.
Що відрізняє влучний логотип від не влучного
- Логотип – не має бути складним.
Функціональність і легкість зчитування логотипу важливіше за його красоту та унікальність.
- Логотип – це не бізнес інструмент.
Не треба сподіватись, що логотип збільшить прибуток, приверне нових клієнтів, або розвине бізнес до небувалих висот.
- Логотип – це не пряма асоціація з послугами компанії.
Відображення в логотипі напряму діяльності компанії та її характеристик не є обов’язковим.
- Поганий логотип – поганий бізнес.
Гарний чи поганий логотип, успіх компанії залежить від цього в останню чергу, більше того не залежить взагалі.
- Логотип має викликати позитивні емоціїї.
Логотип не має бути якимось зухвалим, пафосним або смішним. Логотип має бути, як то кажуть, “в тєму”. В ідеалі логотип має викликати позитивні емоціїї, які збігають з цінностями компанії.
- Логотип має бути зі слоганом.
Вдало підібраний слоган виділить вас серед конкурентів, дозволить зпозиціонувати ваш продукт та внесе ясність у діяльність компанії. Все ж таки, не одразу зрозуміло що і до чого та слоган розставляє крапки.
Логотип і час
В ідеалі логотип має бути таким, щоб через місяць, рік, два він все ще подобався і був актуальним. Він має бути витриманий у згоді з останніми трендами та тенденціями, які диктує споживач. Наразі в моді такі стилі як “оверлепінг”, “прямокутні рамки”, “айдентика”, “каліграфія”, “лейтеринг”. Тому дуже важливо проводити опитування серед цільової аудиторії стосовно логотипу. Аудиторія завжди підкаже чи застарів він, чи й досі зберігає актуальність. Якщо що то завжди можна податится до ребрендингу, який допоможе переосмислити не тільки логотип, але й цілі, візії і цінності компанії.
Які бувають помилки при розробці логотипу.
- Використання логотипу на кольоровому фоні.
Фон відволікає увагу та заважає сконцентруватися на головному, тому його слід позбутися.
- Наявність великої кількості дрібних деталей.
Це може завадити зчитуванню логотипу та його повноцінній ідентифікації. Додаткові проблеми можуть з’явитися на етапі друку.
Про прихований зміст логотипу
Це не є обов’зковою гарантією успіху та все ж таки вашому логотипові не завадить деяка таємниця, або прихований зімст. Згадайте про приховану стрілку в лого компанії “Fedex” або ж силует сідниць в логотипі “Levi’s”. Ви можете використовувати колір, літери, що завгодно, щоб потім саме про ваше лого писалі у статтях на кшталт “таємниця компанії такої то”.