Трекові світильники для освітлення вважаються останнім поколінням світлового обладнання, що характеризується відмінною практичністю, довговічністю, простотою експлуатації. Вони ідеально підходять для доповнення домашнього інтер'єру. Експерти магазину освітлення "МамаДекор" докладно розповіли про різноманіття моделей та застосування їх в домашніх та комерційних цілях.

Що дає шинна трекова система освітлення?

З нею легко виконати акцент в потрібній зоні приміщення. Трекові системи в стилі лофт дозволять доповнити обраний дизайн. Якщо це модерн — надати йому ще більшої сучасності, класик — зробити витонченим. Нерідко вони допомагають змінити інтерпретацію існуючого дизайну. Використання індивідуального трекового шинопровода дозволяє виконувати підбір оптимальної інтенсивності світла, необхідного кольору, напрямку потоку. Специфіка конструкції робить можливим переміщення світильників по шині, збільшення або зменшення їх кількості.

Монтаж трекових світильників на шинопроводі в будь-якій кімнаті будинку допоможе виділити важливі деталі, елементи, будь то картина на стіні, історична ваза, квітник, фотографія, символіка та інше.

До незаперечних переваг пристроїв віднесемо:

  • Елементарний монтаж та налаштування;
  • Універсальність застосування (встановлюються на стелю, стіну, похилу поверхню);
  • Вибір корпусів різного кольору;
  • Прийнятні характеристики інтенсивності світіння;
  • Мінімальне енергоспоживання;
  • Наявність функціоналу індивідуального управління кожним пристроєм системи.

Трек системи складаються з профілю-направляючої і світильників. Шинопроводи зазвичай виготовляються з алюмінію або пластику. Усередині їх знаходяться струмопровідні жили. З огляду на можливості обладнання, воно активно використовується при організації домашнього освітлення. З ним стає реальним створення сучасного акценту, виділення окремих областей в кімнаті, забезпечення певного сценарію в обраній зоні.

Купівля освітлювального шинопровода дозволить вирішити завдання, які неможливо реалізувати традиційними способами. Система зуміє змінити існуючі стельові елементи, при цьому не буде потрібно вносити значущих коригувань в інтер'єрі. Залежно від місця використання, специфіки простору, обраних світильників, можливо як візуальне збільшення обсягу приміщення, так і зменшення висоти стелі.

Варіанти застосування світлодіодного шинопровода

Перше знайомство з інтер'єром будинку відбувається в передпокої. Вона зазвичай являє собою тонкий, довгий коридор, який висвітлюється стельовими світильниками. Застосування настінних пристроїв, коридорної лампи в більшості своїй не рятують ситуацію. Приміщення все одно буде здаватися темним і безглуздим. Виходом в цій ситуації можуть виявитися шинні трекові світильники. Їх можна встановити в необхідній кількості і направити в потрібне місце приміщення.

У спальній кімнаті подібні пристрої також вважаються хорошим вибором. Грамотне використання і розміщення дозволить створити приглушену атмосферу з достатньою яскравістю. Фактично результат від їх застосування залежить від професіоналізму виконавця. Знайти ідеальне рішення, потрібний напрямок потоку світла, виставлення акценту можна сміливо назвати справжнім мистецтвом. Іноді дуже важливо створити "картину" так, щоб світло відбивалося від поверхонь і повертався в приміщення. Ідеально, якщо система дозволить отримати повний контроль над яскравістю і колірною температурою світла.

Монтаж трекових світильників на натяжну стеля, гіпсокартонне або бетонну основу здійснити досить просто. Незалежно від форми кімнати, вийде виконати систему абсолютно будь-якої конфігурації. Це можливо завдяки наявності профілів різної довжини, спеціальної сполучної фурнітури, елементарної технології складання. Підбір всіляких комбінацій дозволить на виході виключити утворення тіней і виконати якісне освітлення робочої зони.

Окремо варто сказати про розміщення трекових світильників на стіні. Вони також легко монтуються на будь-яку похилу поверхню. Пристрої активно використовуються при облаштуванні мансард. Обладнання буде прекрасно і безпечно працювати на відкритих дерев'яних балках. Мінімальний рівень нагріву корпусу, його специфічна конструкція знімають практично будь-які обмеження щодо застосовності представлених світильників.

Джерело: інтернет-магазин освітлення МамаДекор.