Ви побудували будинок, не маючи дозволів і необхідних документів? А тепер хочете узаконити самобуд якомога швидше і дешевше? Ми розповімо вам, як узаконити будівлю, до кого звернутися, чи варто взагалі займатися самобудом, якщо потім будинок складно легалізувати, які будови не вимагають документального оформлення, а також які штрафи за самовільне будівництво існують в Україні.
Якщо у вас виникли питання щодо оформлення документів на нерухомість та будівництво, то відповіді на них та професійну допомогу ви можете отримати в експертному сервісі DOZVIL, пройшовши за посиланням https://dozvil.ua/uk/.
Самовільна забудова - це зведення будівель без отримання дозволів на це. Найчастіше таким чином в Україні будуються приватні будинки, котеджі, а також різні допоміжні приміщення. З огляду на те, що самовільно збудовані об'єкти вважаються незаконними, їх не можна продавати, здавати в оренду, передавати іншим особам, то більшість власників намагаються узаконити вже готові споруди постфактум. Але це буває не так просто зробити.
Багато українців не знають, але існує цілий ряд випадків, коли офіційний дозвіл на будівництво в Україні не потрібен:
- будівництво споруд допоміжного використання (без фундаменту);
- зведення гаража на ділянках, цільове призначення яких ОСГ, а також на ділянках, наданих людині не для підприємницької діяльності та будівництва. Тобто на ділянці під ОСГ або с / г можна спокійно поставити гараж;
- будівництво та реконструкція некапітальних споруд - кіоски, навіси, лотки і т.д .;
- капітальний ремонт будівель, який не зачіпає конструктивні характеристики (наприклад, несучі стіни не можна зносити і перебудовувати, а будь-які внутрішні роботи проводити можна).
Якщо ж ви будуєте капітальний будинок або іншу будівлю, то обов'язково перед початком будівництва потрібно отримати всі необхідні документи. В Україні багато хто вважає, що документація на будинок - це другорядне, що головне - побудувати його, а там вже все можна оформляти пізніше. Але насправді часто будівлі доводиться зносити або суд віддає їх комусь іншому, якщо неможливо легалізувати споруду. Тому намагайтеся, щоб самовільне будівництво було рідкісним явищем серед ваших рідних і знайомих.
Легалізувати незаконну споруду можливо, причому іноді це вимагає менше грошей, ніж отримання дозволів вчасно. Потрібно тільки спочатку враховувати всі закони, нюанси і особливості такого будівництва.