Зубний імплант - штучна багатокомпонентна конструкція, імплантована в кісткову структуру щелепи, що імітує здоровий зуб. Зовні імплант нагадує гвинт, який вкручується в кістку спеціальним ключем. Після повної інтеграції з кістковою тканиною на нього, за допомогою спеціального цементуючого фундаменту - абатмента, кріпиться коронка. Дізнатися більше подробиць про імплантацію зубів ви можете, пройшовши за посиланням https://symmetrica.ua/implantatsiya/.

Для виготовлення імплантів використовуються наступні матеріали:

  • титан (чистий, без домішок, класу Grade 4);
  • сплав титану і алюмінію;
  • сплав титану і ванадію;
  • сплав титану і цирконію (Roxolid);
  • кераміка.

Найбільш часто встановлюють імпланти циліндричної і кореневидної форми. Це обумовлено тим, що вони мають фізіологічний дизайн, що повторює анатомічну будова кореня. Крім того, існують дискові, пластинкові, латеральні і інші види імплантів, але вони надзвичайно рідко використовуються на практиці.

Імплантація зубів буває одноетапною і двоетапної. В ході одноетапною операції пацієнтові встановлюють імплант відразу після вилучення зуба з лунки. Після установки відбувається ушивання ясен. При двоетапній імплантації пацієнту доведеться двічі відвідати клініку. При першому візиті проводиться видалення хворого зуба і закладку в утворену лунку кісткового матеріалу. Через 3-4 місяці, в ході другого візиту, пацієнту імплантують імплант і призначають антибактеріальну терапію. Після 4 місяців хірург надрізає ясна і встановлює формувач ясенного краю. Через 2 тижні на імплант встановлюється абатмент, знімаються зліпки і відправляються в лабораторію. Ще через кілька днів встановлюється коронка, яка нічим не відрізняється від живого зуба.

Зубний міст або імплант?

У разі відсутності відразу декількох зубів, потрібно врахувати, що при установки мостовидного протеза стоматолог-ортодонт буде відточувати опорні зуби. У зв'язку з цим на проміжну частину протеза ляже повноцінне жувальне навантаження. Це навантаження також буде лягати і на опорні зуби. Якщо розглядати відсутність кількох зубів підряд, то термін служби моста буде обмежений, тому що зуби виявляться перевантажені. Швидше за все, з часом, виникне необхідність видалити міст. Рано чи пізно пацієнт прийде до імплантації або іншого виду протезування. Щоб зберегти те, що ще є, і відтворити те, чого вже немає, є сенс встановлювати імпланти.