По весні агрономи і дачники купують посівний матеріал кукурудзи для посадки, при цьому важливо розуміти, що саме від вибору насіння залежить урожай зерна.

Розмноження кукурудзи відбувається за допомогою зерна, активно зростаючого на плодових качанах. Дійсно, зерно, яке ми розглядаємо в якості харчового продукту, спочатку є насінням, націленим на створення нового рослини. Кількість зерен, що виростають на одному качані, визначається сортовий приналежністю рослини і може перевищувати 1000.

Будова насіння кукурудзи

Насіння кукурудзи ростуть у вигляді зернівок, що покривають стрижень, утворюючи те, що називається початком. До 25% від його загальної ваги доводиться на стрижень, решта - цукрові зернятка.

Зерно, занурене в землю, при відповідних умовах спочатку проростає, потім пробивається назовні і продовжує зростання. Наземна частина рослини має потужне стебло, довге листя і, іноді, наземні коріння.

Якщо йти від центру насіння, то його анатомічна будова представлено зародком, ендоспермом, кількома оболонками і алейронового шаром. На ендосперм припадає основна частка ваги - до 80%. У ньому міститься основні поживні речовини - крохмаль і цукор.

Зародок займає 10-15% від загальної маси зерна. У ньому знаходиться:

  •  мінеральна база,
  •  білкові речовини,
  •  жир,
  •  токоферол (вітамін E).

Такий багатий склад обумовлений тим, що саме з зародка з'являється нове життя.

На оболонки доводиться до 10% зерна, а складаються вони, в основному, і целюлози, а також невеликих домішок фарбувальних пігментів і мінеральних солей. Основні кольори - білий і жовтий, але може зустрічатися практично вся гама, аж до чорного.

Насіння кукурудзи різних сортів кукурудзи, які ви можете придбати в інтернет-магазині  lnzweb.com можуть дуже сильно відрізнятися за вагою. Діапазон можливої  маси на 1000 зерен дуже широкий - від 50 грам до 1 кілограма. Проте, найчастіше одне насіння важить 0,2-0,3 г, відповідно на тисячу доводиться 200-300 грам.

Посівне насіння кукурудзи: як правильно збирати

Кукурудза на посів збирається пізніше, ніж та, що призначена для вживання у їжу, так як необхідно, щоб крохмаль в ендоспермі затвердів. До цього часу листяна обгортка плодів стає жорсткою і сухою, а зерна набувають насичений жовтий колір і істотно тверднуть. Дану фазу розвитку качана називають воскової зрілістю. Початки, доросли до неї, неїстівні і їх вже ніяк не вийде зробити смачними.