Дивовижний факт: людина проводить уві сні не менше третини життя, але при цьому рідко замислюється про користь і якість нічного відпочинку. Лише одиниці піклуються про те, щоб організувати спальне місце згідно з рекомендаціями фахівців і особистими перевагами.

Наочний приклад поверхневого підходу до якості сну - вибір матраца для ліжка. Більшість людей вибирають цей виріб, узявши до уваги тільки два критерії: ціну і розміри. Адже саме матрац повною мірою визначає, в якому стані ми прокидаємося вранці.

Як вибрати матрац і не помилитися?

матрацВиробники не поскупилися на модельний ряд матрацних виробів, пропонуючи практично безкрайній океан вибору. Щоб не розгубитися в ньому, покупцеві слід відповісти на просте питання: яка мета купівлі матраца? Після відповіді на це питання все проясниться:

  • Ви шукаєте варіант для регулярного використання. У такому разі підходити до вибору виробу треба з усією відповідальністю, оцінюючи матрац по його конструкції, якості складання, матеріалам наповнення і заявленому терміну експлуатації.
  • Ви хочете придбати модель для періодичного використання (для гостьового будинку або дачі і так далі). Для такої мети зовсім не обов'язково витрачатися на дорогий варіант. Навпаки, варто придивитися до бюджетних і среднеценовым рішенням.

Технічні характеристики матраців

Головне, на що треба звертати увагу при виборі матраца тут - його технічні специфікації:

  • Розміри. Щоб вибрати матрац під наявне ліжко, необхідно виконати внутрішні виміри її основи. Якщо ліжко ще не куплене, можна придивитися до моделей з комплектним матрацом.
  • Максимальне навантаження на спальне місце. Цей параметр украй важливий і вимагає обов'язкового ознайомлення. Перевищення рекомендованого граничного навантаження на матрац призводить до його передчасного зносу.
  • Тип системи, що несе. Виробники випускають матрацні вироби на пружинних блоках, а також безпружинні моделі. У кожній з категорій представлені вироби різної міри жорсткості, двосторонні і багатозональні матраци.
  • Рівень жорсткості. Цей параметр визначається вагою користувача, його віком і станом здоров'я. Приміром, людям похилого віку рекомендований сон на м'яких матрацах, а новонародженим - на жорстких ліжках з кокосовим наповнювачем.
  • Матеріали виготовлення. Від них залежать не лише експлуатаційні якості матраца, але і його ціна. У премиум-сегменте полягають моделі з натурального латексу, в среднеценовом і бюджетному - матраци з поролону і пенополиуретана.

Як перевірити матрац на ортопедичность?

Давно відомо, що реклама є головним двигуном торгівлі. Не найчистіші на руку виробники наслідують цей постулат і легко йдуть на обман покупця. В результаті на ринку можна зустріти безліч "ортопедичних" матраців, позбавлених корисних властивостей.

Щоб не зіткнутися з обманом, слід запросити у продавця сертифікати відповідності і інші супутні документи на продукцію. Також варто поговорити з консультантом інтернет магазину magdek.com.ua і уточнити, в чому полягає ортопедичность моделі, що сподобалася Вам. Якщо виразної відповіді не послідує, від купівлі краще утриматися.

Найнадійніше рішення - вибирати продукцію перевірених брендів. Імениті виробники дорожать репутацією і відповідально підходять до позиціонування товару.