Щоб ваш одяг тривалий час виглядав гідно, йому необхідна водовідштовхувальна обробка, наприклад, гідрофобний спрей для одягу та взуття збереже зовнішній вигляд виробу й не дасть волозі проникнути всередину. Це актуально в період зимових снігопадів, весняних та осінніх дощів, ранкових туманів. Без цього засобу не обійтись жителям міст з вологим кліматом.

Гідрофобне покриття буває трьох видів:

1.Для пральної машини разом з особливим миючим засобом. Частіше такі речовини використовуються для мембранних тканин.

2.Для пральної машини без сушіння й прасування. Зазвичай застосовують для спортивних і деяких мембранних матеріалів.

3.У вигляді спрею застосовується для взуття та спецодягу, який не перуть звичайним способом. Цей метод зручніший, але його потрібно часто поновлювати. Засіб у вигляді спрею недостатньо стійкий. Саме такий засіб можна придбати в NanoMarket, магазині водовідштовхувальних спреїв.

 Водовідштовхувальний спрей – засіб з насадкою-розпилювачем призначений для захисту виробів від вологи. В порівнянні з кремами, аерозоль славиться більш тривалим терміном експлуатації. Принцип дії простий – захисне покриття всіх пор гідрофільної поверхні для зменшення її діаметра, при цьому не порушуючи проникнення повітря.

Після оброблення, поверхня набуває гідрофобних (водовідштовхувальних) якостей. Ефект досягається внаслідок формування не оброблюваній поверхні нанобар’єру, який перешкоджає змочуванню і не формує з пилюкою і брудом хімічних зв’язків. Бруд і пил змиваються водою без використання додаткових очищувальних засобів. Гідрофобне покриття не впливає на колір тканини, проникання повітря та інші властивості, крім гідрофобності.

 Речовина призначена для обробки пористих поверхонь – замші, нубуку, натурального текстилю (не більше 40% синтетики в складі). Після нанесення нанобар’єр зберігає гідрофобні властивості 2-3 місяці.

Захисне покриття руйнується від фізичного впливу. При зниженні водовідштовхувальних властивостей взуття й одяг можна просто обробити повторно. Перед обробкою поверхню слід ретельно очистити, оскільки забруднення знижують гідрофобний ефект.

При виборі водовідштовхувального спрею для одягу і взуття спеціалісти рекомендують звертати увагу на наступні моменти:

1.Склад. Великою перевагою розпилювача є включення в склад натуральних масел та бджолиного воску.

2.Призначення. Спреї класифікуються по типу матеріалу, для якого вони призначаються – шкіра, замша, велюр, текстиль та ін.

3.Виробник.

Щоб в одязі було зручно займатися спортом на вулиці, подорожувати чи працювати, він повинен не пропускати воду ззовні, але дозволяти випаровуватися волозі зсередини. Для цього використовують водовідштовхувальну обробку для одягу, яка споряджає його верхній шар додатковими речовинами, які не поглинають дощ чи сніг. Випускаються засоби у вигляді спреїв для безпосереднього нанесення перед користуванням, чи в якості речовини, яка додається при пранні.