Психологічні фактори

Валютний ринок є спекулятивним ринком капіталу, де інституційні інвестори можуть легко визначити правила гри. Менеджери ринку, інвестиційні банки та великі торговці валютою можуть впливати на курс валют Суми на сьогодні. Більше того, чим екзотичніша валюта (наприклад, пара доларів США з південноафриканським рандом), тим легше впливати на її курс. Хорошим прикладом тут є так звана "Чорна середа". На початку 50-х років європейські країни вирішили створити організацію (прототип Європейського Союзу), в якій обмінні курси будуть ретельно контролюватися один проти одного. За основу була взята Німеччина, яка на той час була найбільш економічно розвиненою. Члени громади погодились підтримувати вартість своїх місцевих валют та німецької марки в межах допуску 6% від узгоджених ставок.

Геополітика

Вона включає такі фактори:

  • Вибори. Яскравий приклад - реакція США на перемогу Трампа. Восени 2016 року, після виборів, долар США відносно інших валют досяг найвищого рівня за 9 років. Його підтримали очікування інвесторів щодо політики Трампа, і це спрацювало.
  • Торгові війни. Приклад: американсько-китайська торгова війна. Тут ситуація не така однозначна. Теоретично торгові війни повинні мати негативний вплив на курс долара США (інвестори віддають перевагу більш безпечним активам). Однак через те, що США мають досить незалежну економіку, долар США, навпаки, зміцнів, а китайський юань у 2017 році впав до найнижчого рівня. Це означає, що інвестори вважають, що США перемагають у торговій війні з Китаєм, який підтримуватиме внутрішню економіку через внутрішній ринок.
  • Міжнародні санкції. Прикладом може слугувати Росія, де рубль у серпні-вересні втратив близько 15% через санкції США та Європи.
  • Збройні конфлікти та встановлення економічних союзів. Прикладом може служити несподіваний результат референдуму у Великобританії (Brexit), в якому курс GBP впав на 11% до найнижчого рівня у вересні 1985 року.

Державний борг

Навіть якщо він не є основним, він також є важливим показником для ринків, що розвиваються. Зростання державного боргу сигналізує про ослаблення національної валюти. Потреба в управлінні зовнішнім боргом породжує надмірний попит на іноземну валюту, тим самим збільшуючи її вартість. Більший ризик дефолту знеохочує інвесторів, зменшує приплив іноземного капіталу, створюючи його дефіцит.