Травматичні пошкодження колінного суглоба часто виникають через те, що колінний суглоб піддається великим та частим травмам. Травми колін найчастіше трапляються під час занять спортом, в результаті неправильно виконуваних вправ. Це можуть бути поза суглобові травми, пов’язані з капсулою та зв’язками, а також внутрішньо суглобові травми у вигляді пошкоджень меніска та хрящово-кісткових травм внутрішньо суглобових структур, докладніше дивіться на сайті http://anatomia.org.ua/news.

Що таке травми коліна?

Всі травматичні пошкодження колінного суглоба дуже часто стосуються спортсменів та людей, які активно беруть участь у фізичних навантаженнях. Пошкодження колінного суглоба відбувається тоді, коли його фізіологічна витривалість перевищується різними навантаженнями, це можуть бути пошкодження:

  • поза суглобові - призводять до різного роду нестабільності. Консервативне лікування застосовується частіше при поза суглобових травмах;
  • внутрішньо суглобові - це гематоми та суглобові блоки в розгинанні або згинанні. Їх оцінюють на підставі клінічного обстеження, іноді за допомогою ультразвуку. Такі травми вимагають артроскопічної діагностики або магнітно-резонансної томографії. Часто застосовується хірургічне лікування, найчастіше артроскопічне.

Найпоширенішим пошкодженням є меніск, який знаходиться між суглобовими поверхнями гомілки та стегнової кістки. Друга за поширеністю травма - це травма зв’язок, відповідальних за стабілізацію коліна. Нарешті, є травми колінної чашечки.

Травматичні пошкодження колінного суглоба та їх наслідки

1. Вивих колінної чашечки - характеризується вивихом надколінка в бічному напрямку; на жаль, наслідком такої травми може бути нестабільність наколінника та великий ризик повторення таких випадків.

2. Розрив медіальної колатеральної зв’язки - під час цієї травми виникає біль на внутрішній стороні коліна, особливо коли нога зігнута всередину. Розрив медіальної бічної зв’язки, як правило, заживає сам по собі, хоча якщо його не лікувати, це може продовжити процес і призвести до болючого утворення рубця.

3. Пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки - це пошкодження, спричинені великою торсіонною травмою коліна. Травма проявляється болями в суглобах, а іноді в нестабільності коліна.

4. Травма меніска - бічний меніск найменше пошкоджується. З іншого боку, при пошкодженні медіального меніска біль розташовується на внутрішній стороні коліна; зазвичай виникає при ходьбі або присіданні.