Розташоване на річці Дніпро Запоріжжя – найбільший індустріальний і культурний центр південної України. Місто до будівництва греблі Дніпровської ГЕС (1932 р.) знаходилося біля того місця, де закінчувалися дніпровські пороги, що заважали судноплавству. Звідси і виникла його назва.
Про вік Запоріжжя історики сперечаються досі. Одні вважають датою його заснування 1770 рік, коли була закладена Олександрівська фортеця. Інші доводять, що місто має більш давню історію, і вперше, але без назви, згадано в 952 році. Саме цю дату утворення міста ухвалили депутати міськради у 2014 році.
Сьогодні Запоріжжя – велике промислове місто з більш ніж 730 тисячним населенням. У ньому багато підприємств, що займаються машинобудуванням, металургією, виробництвом хімічної продукції та будматеріалів. Такий обсяг виробництва нерозривно пов'язаний із залізничними перевезеннями. Залізна дорога була відкрита ще в 1873 році. Її станція є великим залізничним вузлом півдня України.
У щоденний розклад входить понад 20 пар залізничних потягів - https://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/zaporizhzhia/poizda/. Кілька разів на день вирушає поїзд далекого прямування Запоріжжя - Київ. Інші потяги роблять у Запоріжжі невелику зупинку. Серед них фірмовий поїзд «Славутич» сполученням Київ - Новоолексіївка, а також фірмові «Харків» (Новоолексіївка - Харків), «Азов» (Київ - Маріуполь) та поїзд Запоріжжя - Львів. У це дивовижне місто пасажири можуть дістатися потягом Запоріжжя - Ужгород.
Запоріжжя – один з найбільших індустріальних центрів України. Невипадково його головним символом безперечно вважається Дніпровська гідроелектростанція, яка забезпечує електроенергією всі підприємства міста і всієї південної частини країни. Будувати її почали ще в 1927 році, і через 6 років будівництво Дніпровської ГЕС було завершено. На початку ВВВ гребля була підірвана відступаючою Червоною армією. Її відновили в перші повоєнні роки. А 2008 її реконструювали. Заміна генераторів значно підвищила потужність електростанції.
Гребля Дніпровської ГЕС вражає глядачів і вдень, і вночі, завдяки спеціальному підсвічуванню. А у святкові дні вони можуть спостерігати феєрверки. Історію створення греблі і навіть її креслення можна подивитися в діючому тут музеї.
Обов'язково треба відвідати і знаменитий острів Хортицю, де створено культурний та історичний заповідник. Природа Хортиці дивує своїм розмаїттям. Тут поєднуються посаджені людиною ліси з куточками дикої природи, а скелясті обриви з піщаними пляжами. Туристи можуть відвідати музейно-історичний комплекс, що розповідає про історію Запорізької Січі. Тут реконструйовано частину фортеці 16 століття і житлові будинки козаків того часу.