Lexus робить ставку на просування гібридних автомобілів і в Україні, і з цією метою провів тести в рамках програми Hybrid Drive. На цьому заході можна було не тільки вивчити пристрій і особливості гібридного приводу, але і оцінити реальні переваги технології по економії палива. З цією метою організатори привезли комплект повністю однакових моделей RX і GS, тільки одна з них була з бензиновим двигуном, а інша - гибрид лексус. На них по одному і тому ж маршруту їздили ті ж водії і потім порівнювали результати витрати палива. Для чистоти експерименту, команди мінялися автомобілями.

Гібрідная революція докотилася і до України

Якщо в 2009 році, коли Lexus вперше зважився офіційно продавати гібридний RX450h в Україні, покупців таких авто буквально можна було порахувати на пальцях однієї руки. Та за останні роки гібридні авто з'явилися в модельному ряду у багатьох виробників. Наприклад, у Lexus в Україні гібридний модельний ряд представлений наступними моделями: кросовер Lexus RX 450h, седани Lexus GS450h і Lexus LS 600h L, а також перший в світі повногібридний компактний автомобіль класу «люкс» - Lexus CT 200h.

Але і це не межа. Як повідомив глава компанії «Тойота Україна», найближчим часом в Україні буде представлено ще дві гібридні моделі Lexus.

У світі збут гібридних авто також зростає. Тільки за перше півріччя 2013 року Toyota і Lexus вже реалізували 700 тис. таких авто, а за 2012 рік цей показник склав 1,2 млн. штук.

Якщо в перші роки виходу на ринок, покупці відчували недовіру до нових технологій, то досвід експлуатації мільйонів авто в різних кліматичних умовах довів - гібридна технологія Toyota-Lexus не тільки надійна, але і володіє цілим рядом переваг. Перш за все - це зниження витрати палива і шкідливих викидів. А самі автомобілі з гібридним приводом не тільки не поступаються в динаміці бензиновим аналогам, але і вже перевершують їх.

В Україні гібридні авто спочатку також купували дуже обережно. Але вже зараз частка таких авто у деяких моделей Lexus наближається до 20%. А з появою ще двох нових моделей в «лінійці», гібридів на дорозі стане явно більше.

Родоначальником гібридної технології є Toyota, яка в 1997 році представила перше покоління Prius. Унікальність послідовно-паралельної архітектури трансмісії, здатноъ експлуатуватися як окремо в бензиновому або електричному режимі, так і в їх комбінації - стала запорукою успіху.

На відміну від будь-якої існуючої неповної гібридної установки, послідовно-паралельна архітектура Lexus Hybrid Drive постійно забезпечує робочі характеристики нарівні зі звичайними силовими установками значно більшого обсягу, в той же час забезпечуючи споживання палива і рівень викиду CO2, зазвичай властиві двигунів з набагато меншим обсягом.