Будь-який корисний винахід рано чи пізно розповсюджується по всьому світу и нерідко стає необхідністю. Це відноситься і до обов’язкового автострахування, яке серед людей називається автоцивілкою. Обов’язкове автострахування вперше було введено у Сполучених Штатах майже 100 років тому, а через декілька десятиріч воно з’явилося і в Європі. В Україні автоцивілка дійсна с 1995 року, обов’язковою вона є з 2005 року, а останні декілька років у українців є можливість оформити автоцивілку онлайн. Таке рішення вивело український страховий ринок на вищий рівень, бо допомога потерпілим при ДТП моє важливе соціальне значення, характерне для цивілізованих країн.
Для чого потрібно ОСЦВП?
Необхідність обов’язкового автострахування можна пояснити простим прикладом. Стандартна ситуація: ДТП з двома учасниками, один з яких – винуватець, а інший – потерпілий. Винуватець має страховий поліс у компанії А, а потерпілий має договір зі страховою компанією В. Після встановлення вини одного з учасників ДТП, інший може звернутися у страхову компанію А (з якою співпрацює винуватець) и отримати відшкодування від неї. При цьому компанія В, у якій застраховано потерпілого, у ситуації участі не бере.
Що з цього можна отримати? Автоцивілка дає гарантію відшкодування збитків потерпілому. Для винуватця автоцивілка також корисна – за її наявності йому не потрібно відшкодовувати збитки самостійно.
Від чого залежить ціна ОСЦВП?
Вартість полісу ОСЦВП не є високою, але його ціна може коливатися, залежно від декількох факторів. Щоб дізнатися, скільки буде коштувати страховка для автомобілю, найкраще скористатися калькулятором ОСЦВП на сайті страхової компанії. Отже, на вартість полісу автоцивілки впливають:
- Адреса реєстрації власника.
- Тип транспортного засобу.
- Цільове призначення транспортного засобу.
- Наявність пільг.
За додаткове страхове покриття до поліса ОСЦВП також прийдеться доплачувати. У деяких страхових компаніях ви можете секономити на оформленні електронного поліса, не дивлячись навіть на те, що можливість за декілька хвилин придбати автоцивілку – вже велика перевага, яка заощаджує багато часу та сил.
Як відшкодувати збитки за ОСЦВП?
Оцінювання збитків. Питанням визначення розміру компенсації займаються спеціалісти страхової компанії. Фінансова допомога призначається для компенсації шкоди, завданої майну і здоров’ю потерпілого. Розрахунок и виплати страхового відшкодування проводяться згідно з Законом Україні «ОСЦВП».
Ліміт і умови виплат. Потерпілий повинен надіслати в страхову компанію винуватця пакет документів: копії паспорта, свідоцтва реєстрації транспортних засобів, посвідчення водія та інш. Ліміт компенсації також регулюється законодавством: до 130 тисяч грн за шкоду майну и до 260 тис грн за шкоду здоров’ю.
У деяких ситуаціях ліміту, визначеного ОСЦВП, не вистачає для відшкодування збитків. Компанія British Insurance рекомендує за невелику суму придбати добровільну автоцивілку і збільшити ліміт втричі.