Існує кілька методів нанесення дорожньої розмітки та безліч продуктів для розмітки доріг. Щоб гарантувати безпеку учасників дорожнього руху, важливо правильно вибрати продукт та знати, як його застосовувати. Замовити дорожню розмітку і як правильно вибрати виконавця, в основному залежить від бажаної довговічності, способу нанесення, бажаних характеристик та типу проекту, що виконується.

Дорожня фарба

Фарби, що використовуються для нанесення дорожньої розмітки, готові до використання, однокомпонентні, розфасовані у відра та прості у використанні.

Вони ідеально підходять для дорожньої та міської розмітки, а також для основних робіт з лінійної розмітки. Їх наносять тонким шаром за допомогою безповітряних розпилювачів, оснащених копіювальними пістолетами (середнє дозування від 500 до 700 г/м²).

 

Разметка дорожной краской

Нанесення фарб також можна проводити за допомогою кистей чи валиків, але без можливості точного контролю дозування (дозування понад 1 кг/м²).

Сушіння відбувається дуже швидко і здійснюється за рахунок випаровування розчинника на повітрі.

Час висихання залежить від атмосферних умов (температури та вологості).

Є три основні сімейства покриття:

фарби на основі розчинників на основі аліфатичних розчинників (без толуолу, нешкідливі),

фарби на водній основі,

реактивні фарби

Реактивні фарби – це багатокомпонентні продукти, висихання яких залежить від хімічної реакції (полімеризації).

Ці фарби мають відмінну механічну стійкість і дозволяють досягти хорошої стійкості маркування. Їх наносять за допомогою спеціальних розпилювачів, оснащених двома безповітряними насосами.

 

Епоксидні та поліуретанові фарби не використовуються в дорожніх та міських умовах.

Холодні штукатурки

Холодні штукатурки - це двокомпонентні продукти, що не містять розчинників: основа та затверджувач.

Нанесення виконується вручну без зубців шпателем після змішування двох компонентів.

Сушіння здійснюється шляхом полімеризації (хімічної реакції) смоли та затверджувача.

 

Товщина ґрунту становить приблизно 2 мм при нанесенні 3-5 кг продукту на м² залежно від стану ґрунту. Це дуже стійкий продукт для розмітки статей. Він особливо підходить для міських умов у районах, що інтенсивно використовуються транспортними засобами. Залежно від дорожнього руху, деякі розмітки, нанесені холодною штукатуркою, можуть тривати від 5 до 8 років.

Маркировка холодным покрытием

Також є однокомпонентні холодні штукатурки на водній основі. Час висихання збільшується залежно від погоди, що може бути проблемою, якщо хтось хоче швидко відкрити циркуляцію.

Гарячі штукатурки

Термоплавкі покриття, також звані термопластичними смолами, упаковуються в термоплавкі пакети як суміші порошків без розчинника.

 

Для отримання рідкого продукту необхідно нагріти штукатурку у змішувачі-розплавнику від 160 °C до 180 °C. Залежно від стану ґрунту товщина становить приблизно 2 мм для нанесення від 5 до 8 кг продукту на м².

 

Після того, як продукт готовий, є кілька способів нанесення:

Техніка лиття

Продукт заливається в аплікаційний черевик. Потім він наноситься на землю під дією сили тяжіння через отвір. Ширина лінії визначається за шириною копита. Аплікаційні черевики використовуються або вручну, або встановлюються на розмічувальні пристрої.

Маркировка горячим покрытием

Проектована техніка

  • Термопласт наноситься розпиленням за допомогою компресора та пневматичних пістолетів. Два екрани використовуються навколо пістолета для отримання чистих країв.

  • Екструдована техніка

  • Покриття подається насосом для екструзійної голівки змінної ширини. Продукт укладається на тротуар без дотику екструзійної голівки із землею. Цей метод дозволяє підвищити швидкість нанесення та покращити якість маркування.

  • Гарячі штукатурки - це дуже стійкі продукти для розмітки підлоги, які можуть прослужити від 5 до 8 років, залежно від дорожнього руху.

  • Збірні маркувальні стрічки

  • Збірні ремені є готові до використання продукти, попередньо відформовані для швидкого та легкого використання. Після встановлення стрічки одразу стають доступними для ходьби. Залежно від матеріалу та способу встановлення ремінці бувають декілька типів:

  • Самоклеючі еластомірні стрічки, що не вимагають використання будь-яких матеріалів.

  • Еластомерні стрічки приклеюються однокомпонентним клеєм або гарячим бітумом.

  • Смуги з метакрилатної смоли склеюються холодним способом за допомогою двокомпонентного клею, що герметизує.

  • Стрічки, що наклеюються за допомогою пальника.

Маркировка утюгом

Використання смуг дуже різноманітно: тимчасове маркування, абревіатури, літери, стрілки напрями, тактильні пристрої та пристрої наведення тощо.

Продукти напилення

Можна додатково використовувати засоби для напилення фарб та штукатурок:

  • скляні мікросфери для покращення світлообігу,

  • ковзаючі наповнювачі для покращення зчеплення в міських умовах,

  • суміші скляних мікросфер та нековзних наповнювачів.

Напилення проводиться відразу після нанесення маркувальних матеріалів, особливо у разі гарячих штукатурок, час висихання яких дуже короткий.

 

Обприскування виконується вручну або автоматично за допомогою механічної системи розпилення, встановленої на пристрої, що відстежує, щоб краще контролювати дозування.

Ручная маркировка мяча

  • Декоративне маркування виробів

  • Декоративна маркувальна продукція дозволяє прикрасити міський простір за допомогою фарб. Вони також використовуються для позначення чутливих ділянок, щоб зробити більш читаним маршрут. Вони рекомендуються в основному для:

  • розвиток велодоріжок,

  • шкільні двори, зони відпочинку, центральні медіани,спортивні майданчики .Декоративная разметка пола

Є кілька видів декоративних міських покриттів:

  • кольорові фарби на основі розчинників та фарби на водній основі,

  • штукатурки холодного та гарячого кольору,

  • смоли з мармуровими крихтами,

  • бруківка із метакрилатної смоли.

 

Кольори на дорогах використовуються дедалі частіше. Однак слід дотримуватися певних правил, щоб не зловживати ними.