Читання дітям можна порівняти з рекламою, яка спонукає мозок дитини реагувати на книги як на задоволення, адже щоразу, коли батьки читають своїй дитині, вони посилають їй у мозок сигнал „задоволення“.

Купити хороші дитячи книжки за вигідною ціною ви можете на сайті інтернет-магазину Златка!

"Якщо батьки люблять читати, то, як правило, і їхні діти теж", - сказав один нейролінгвістик. Адже наші діти все вбирають як губки і дуже швидко все засвоюють. Дослідження показують, що мозок дитини розвивається найбільш інтенсивно у віці до трьох років, тому починати щеплювати любов до читання потрібно ще до того, як вона навчиться говорити.

Сьогодні книги дітям купити ви можете навіть не виходячи із дому! У цьому вам допоможе інтернет-магазин Златка!

Як зробити читання приємним для дітей?

Коли діти бачать, що їхні батьки із задоволенням читають самі, вони починають наслідувати їх. У наш час інтернету, електронних ігор і телебачення багато хто не вважає за потрібне читати казки дітям - включають їм якісь мультики і нехай вони самі розважаються. Але час, витрачений на читання дитячих книг, може стати для дитини найприємнішим заняттям, коли батьки сміються та сумують разом із ним. Жодний мультик не замінить маму, яка обіймає свого малюка і читає, таким рідним голосом, його улюблену книжку.

Щоб атмосфера під час читання була приємною, ніколи не примушуйте свого малюка слухати ваше читання довше, ніж він цього хоче. Виявляйте проникливість та вчасно закінчуйте читання. Не допускайте, щоб читання викликало у малюка негативні емоції. Якщо книга не цікава ні вам, ні дитині, вона принесе лише шкоду, тому що таке читання не принесе нікому з вас задоволення.

Намагайтеся, щоб читання дитячих книжок не було монотонним промовлянням надрукованих слів. Посадіть дитину поряд або візьміть її на руки, дозвольте їй самому перевертати сторінки, нехай вона перериває вас і ставить питання, що її хвилюють. Постарайтеся читати виразно, не поспішаючи, зі зміною інтонації, а щоб дитині не стало нудно – ще більше пожвавіть своє читання: жестикулюйте, змінюйте голос, зображуйте, наприклад, тварин. Ті діти, яким читають щодня і одночасно, з нетерпінням чекають цього моменту.

З'ясуйте, що насправді цікаво вашому синочку або доньці, і постарайтеся більше зосереджуватися саме на цьому. Читати своїм дітям можна і тоді, коли вони навчаться читати самі. Читання можна доповнити малюванням, музикою та походами на природу.