Тюль - це популярний варіант фіранок, який можна обирати за різними параметрами. З урахуванням наших рекомендацій, зробити це буде простіше.
- Беріть до уваги відразу кілька характеристик, щоб тюль не тільки чудово вписався в інтер'єр, але й служив тривалий час.
- Не купуйте дуже дешевий тюль, оскільки він, як правило, виготовлений з дешевих матеріалів та прослужить дуже короткий термін.
- Зверніть увагу на правила догляду за тюлем – якщо вони надто складні, чи варта того купівля?
- Проведіть ретельні виміри перед тим як купити тюль, тому що для легких тканин це дуже важливо.
Розглянемо параметри, за якими слід вибирати хороший якісний тюль.
Забарвлення тюлевих полотен
Сучасний тюль дуже різноманітний за кольором. Зустрічаються світлі та темні полотна, однотонні, а також з візерунком чи вишивкою. Світлі відтінки допомагають візуально розширити простір, впустити до приміщення більше світла. Темні пасують для великих кімнат, і завдяки прозорості й легкості вони не обтяжують простір.
Довжина та ширина тюлю
За бажання створити об'ємні складки необхідно купити тюлю удвічі-тричі більше від ширини вікна. Також потрібен запас на 10-15 см з кожного боку. Навіть при прямому варіанті кріплення тонкий тюль трохи збереться в складки, це потрібно враховувати та брати тканину із запасом.
Довжина тюлю на вікні буває різною. Якщо є бажання повісити довге полотно, воно не має діставати до підлоги кілька сантиметрів.
Під час вимірів слід враховувати висоту карниза та міряти від місця кріплення до підлоги. Тим, хто хоче візуально збільшити вікно та загальний простір, краще купити тюль до підлоги, і довжина його в такому разі має бути трохи більшою за відстань від підлоги до карниза.
Тюль вкороченого вигляду може бути до підвіконня або прикривати його. Варіант обираємо за потребою.
Особливості різних видів тюлю
Легких тюлевих тканин на сьогодні в продажу є дуже багато. Це такі як:
- вуаль;
- шифон;
- органза;
- сітка та інші.
Вуаль найчастіше виготовлена з натуральних тканин, шовкових чи бавовняних. Чудово драпірується, пропускає повітря. Може вигоряти на сонці, тож краще обирати світлі відтінки.
Шифон може бути як із натурального, так і зі штучного шовку. Пропускає повітря, не складний в догляді. Напівпрозорий, різних кольорів.
Органза – прозора тканина із синтетичних та натуральних волокон. Зазвичай це поліестер чи шовк. Міцна й довговічна, проте з нею слід акуратно поводитися, щоб уникати затяжок. Маленькі діти або домашні тварини можуть сприяти цьому. Органза буває блискучою чи матовою, однотонною або з малюнком.
Сітка – модний тюль, що пасує для кімнат різного призначення. Буває з великими та дрібними отворами, різних забарвлень і складу.
Усі ці види тюлевих тканин популярні на сьогодні в оформленні вікон, тому можна вибирати будь-який варіант, який найкраще пасуватиме інтер'єрному стилю.