Поштовий конверт був винайдений англійським торговцем папером Брюером у 1820 році. Винахід дуже швидко став популярним у всіх країнах світу, так як захищав кореспонденцію від допитливих очей та бруду. На території сучасної України виготовлення паперових пакетів розпочалося пізніше, лише через 35 років. Мешканці нашої країни також оцінили зручність новинки, тому поштові конверти купити хотіли всі. З появою нових засобів зв’язку листуватися стали значно менше, але конверти не втратили своєї актуальності. Вони широко використовуються для відправлення документів, рахунків, офіційних листів, рекламної продукції тощо.
Види поштових конвертів
Ще років 30 назад на пошті та в газетних кіосках можна було придбати лише конверти формату С6. Це найбільш відома модель, для пересилки кореспонденції в якій аркуш А4 слід скласти вчетверо. Зазвичай такий варіант виготовлявся з білого паперу з нанесеним на нього малюнком у нижньому лівому кутку. Наразі ж можна придбати конверти не тільки різноманітних розмірів і форм, але й кольорів. Для виготовлення сучасних моделей використовуються офсетний та крафт-папір. Крім того, вони бувають:
- будь-яких кольорів (білі, червоні, жовті тощо);
- стандартних (С6, С5, С4, В5, В4, Е4 тощо) та індивідуальних розмірів;
- з нанесеною адресною сіткою та без неї;
- з різним розташуванням клапану (він може знаходитися як з верхньої, так і з бокової частини конверту);
- з використанням харчового клею декстрину або його силіконового аналогу.
За бажанням на конверти можуть наноситися логотипи, різноманітні малюнки, адреса підприємства. Все це додає паперовим пакетам унікальності, слугує додатковою рекламою компанії, а заздалегідь нанесена на конверт адреса скорочує час на підготовку кореспонденції до відправки. Також окремо можна придбати самоклеючі етикетки, на яких в подальшому легко надрукувати адресу відправника або отримувача.
Компанія «Борса» приймає замовлення на виготовлення конвертів різних розмірів та кольорів з екологічно чистих матеріалів. За бажанням на готову продукцію можна нанести будь-яке зображення замовника, для цього у підприємства є все необхідне обладнання. Вартість поштових пакетів залежить від їхнього розміру, моделі, використаних матеріалів, обсягу замовлення.