Правильно вибрати саджанці – значить закласти гарну основу майбутнього саду та насолоджуватись його щедрим урожаєм. Для цього необов'язково бути просунутим агрономом – достатньо зважити на кілька простих рекомендацій.

Вигідно придбати якісні саджанці фруктових дерев ви можете за посиланням https://sadubykovunu.com.ua/sazhency-fruktovyh-i-plodovyh-derevev/!

Весна – пора висадки саджанців слабоморозостійких культур, таких як персик, черешня, абрикос, волоський горіх, виноград та ін. Морозостійкі культури: яблуні, чорну та червону смородину – зазвичай висаджують восени.

При виборі саджанців ви навряд чи зможете по безлистих стеблинках точно визначити сорт рослини, тому краще купувати їх у спеціалізованих агромагазинах, що мають усі необхідні ліцензії. У таких точках продажу сорту рослин точно визначені. При покупці на стихійних ринках є можливість купити зовсім не той посадковий матеріал, на який ви розраховували. Те саме з інтернет-магазинами - немає можливості оглянути рослину в реальності.

Насамперед необхідно визначитися з сортом – беріть виключно зимостійкі. Примірники, вирощені в країнах із теплішим кліматом, можуть у нас не прижитися. Придивіться до підщеп для плодових дерев: рослини на підщепі відрізняються високою зимостійкістю, високорослістю, але в той же час дають багато тіні, тому є не найкращим варіантом для невеликих ділянок, та й плодоносити вони починають пізно.

Купуючи саджанці плодових дерев, беріть ті, вік яких не перевищує двох років. Хоча трирічна рослина може справити своїм виглядом найкраще враження, майте на увазі: давати врожай вона почне не раніше за дворічний. При пересадці коренева система трирічника страждає більше, тому рослині нелегко прижитися на новому місці. Однорічні та дворічні саджанці швидше адаптуються.

Також варто звернути увагу на торішній приріст: якщо його довжина перевищує 50 см, варто замислитись, чи доцільно брати такий екземпляр. Така величина в середній смузі не є нормальною і свідчить про перегодівлю рослини азотом або про те, що вибраний саджанець узятий від південної, а отже, неморозостійкої рослини.

Оцініть наземну частину саджанця. Здорова рослина повинна мати чітко оформлений, міцний стовбур, як мінімум три скелетні гілки, живі бруньки, гладку неушкоджену кору. Довжина гілок в ідеалі становить щонайменше півметра, які розташування рівномірно.

Коріння саджанця має бути міцним, мати безліч дрібних відростків, які відповідають за належне харчування рослини. Велика кількість таких розгалужень говорить про те, що майбутнє деревце приживеться легко та швидко. Коріння має бути живе, не пересушене, не підморожене, в розрізі мати білий колір, а не коричневий або бурий.