Електричні котли найчастіше встановлюють у тому випадку, коли немає можливості під'єднатися до газової магістралі чи немає бажання використовувати тверде паливо для опалення приватного будинку. Такі прилади істотно полегшують життя, при цьому стабільно працюючи довгий проміжок часу.

Плюси та мінуси електричних котлів

До переваг електричних нагрівачів відносять таке:

  • Надійність. Системи виготовляються з якісних матеріалів, здатних справлятися навіть із досить високими навантаженнями.
  • Безпека. Під час роботи немає відкритого полум'я, а будь-які перебої чи перепади напруги нівелюються запобіжниками.
  • Екологічність. Під час нагрівання води немає шкідливих викидів від продуктів горіння.
  • Невеликі розміри. Для встановлення не потрібне окреме приміщення. Моделі легко монтуються у будь-якій кімнаті, органічно вписуючись в інтер'єр.
  • Простий монтаж. Для організації нагрівальної системи не потрібен димар, який знадобиться для роботи газових або твердопаливних моделей.
  • Простота експлуатації. Нові електричні моделі налаштовуються через електронну панель.
  • Доступність. Ціни на електричні котли значно нижчі, ніж на газові або твердопаливні.

Серед недоліків можна виділити:

  • Витрати на електроенергію. Витрати на оплату електрики є значними, тому перед монтажем треба прорахувати кінцеву ціну.
  • Повна залежність від електрики. При відключенні енергії нагрівач перестане працювати.

На що звернути увагу при виборі

Бажано розуміти, на які параметри звертати увагу під час вибору котла. Найбільш важливими вважаються такі характеристики:

  • Вид нагрівача. Є моделі з ТЕНами, а також індукційні та іонні котли. Вони мають специфічні характеристики, що впливають на експлуатацію.
  • Призначення. Прилад може бути розроблений для опалення або створення системи гарячого водопостачання. Іноді зустрічаються одноконтурні варіанти із вбудованим бойлером для гарячої води.
  • Потужність. Зазвичай відштовхуються від показника 1 кВт на 10 м2 приміщення з гарною теплоізоляцією. Але ці параметри є приблизними, оскільки багато залежить від якості скління, кількості дверей, наявності підвалу, розташування батарей.

Варто також приділити увагу додатковому функціоналу обладнання. Наявність систем захисту від перегріву, замикання чи перепадів тиску зроблять експлуатацію безпечною. Популярні GSM-контролери допоможуть віддалено налаштовувати потужність.

Варто заздалегідь продумати де розмістити котел, оскільки перенести його в інше місце буде непросто. Поряд має бути розетка потрібної потужності, а також додаткові елементи захисту.

Різновиди електричних котлів

Усі сучасні електричні нагрівачі ділять на три категорії:

  • з трубчастими нагрівачами (ТЕН);
  • індукційні;
  • іонні.

Розглянемо кожен вид окремо.

Моделі з ТЕНами

Прості за будовою прилади, що функціонують за традиційною технологією. Трубчастий нагрівник може бути один або їх може бути кілька. У другому варіанті нагрівання буває одночасним або поперемінним. Надійне рішення, яке легко піддається ремонту. Однак повільне нагрівання може спричинити серйозні незручності. До того ж на трубчастих елементах може накопичуватися накип, так що до якості води пред'являються високі вимоги.

Індукційні котли

Довговічні енергоефективні моделі, що не бояться накипу та забезпечують швидке нагрівання води. До переваг також можна віднести можливість дуже тонкого регулювання для отримання потрібної температури. Але такі прилади досить важкі, та й коштують набагато дорожче за стандартні. Розширювальний бак, помпа для циркуляції та елементи захисту встановлюються окремо.

Іонні нагрівачі

Нагрівання води здійснюється шляхом подачі напруги на електроди. Ці елементи розміщуються у корпусі або відкрито. Іонні котли представлені на ринку як компактними моделями для одного радіатора, так і великими агрегатами для ефективного опалення цілого будинку.

Прилади відрізняються швидким нагріванням, зручним і точним регулюванням, відносно невисокою вартістю та стійкістю до перепадів напруги. Але використовувати їх разом із традиційними чавунними чи сталевими батареями не можна. А для досягнення кращого результату варто заздалегідь придбати спеціальну рідину, що циркулює по трубах. Електродні нагрівачі здатні розігрівати рідину до 75%, що є досить скромним показником.

Як правильно встановлювати

Встановити електричний котел можна практично у будь-якому приміщенні, крім ванної - варто уникати місць із високою вологістю. При цьому котлу в будь-якому випадку буде потрібно підключення до мережі, а також до трубопроводу.

Перед встановленням поверхня монтажу обов'язково має бути закрита ізоляційним негорючим матеріалом. Для кожної моделі котла передбачаються свої вимоги навколишнього середовища. Їх необхідно дотримуватись, щоб потім у процесі обслуговування не виникало проблем. Найчастіше потрібно залишати як мінімум 70 см зверху та спереду, 3 см від стіни, а також не менше 50 см з боків та знизу.

При дотриманні базових вимог щодо безпечної експлуатації електричного котла, обладнання може прослужити вірою та правдою багато років. При цьому не варто заощаджувати на підготовчих заходах чи матеріалах. А отримати консультацію щодо правильного підбору та монтажу електричного котла, ви завжди можете в компанії "Ремонт оселі".