Одна з найважливіших переваг електрокаміна в порівнянні з оригінальним дров'яним варіантом полягає у простоті монтажних робіт, але це не означає, що для встановлення не потрібно ніяких професійних знань та навичок. Щоб встановити електрокаміни правильно, необхідно вирішити цілий комплекс організаційних питань. Перша проблема пов'язана з тим, як вибрати місце для встановлення, а друга – із вибором самого каміна.

Вибір місця для встановлення

Вважають, що електричний камін можна ставити в будь-якій точці кімнати, але це не зовсім так. Створюючи інтер'єр, ви продумуєте навіть найдрібніші деталі. Вогнище - це далеко не дрібниця, тому продумати його розташування потрібно з особливою ретельністю.

Існує безліч аспектів, які неодмінно необхідно враховувати. Ось деякі поради щодо вибору місця:

  • При встановленні каміна біля вікна, на його склі з'являться сонячні відблиски, що зіпсує враження, якою якісною не була б система імітації живого полум'я.
  • Якщо ви придбали підвісний камін, закріплювати його слід приблизно за метр від підлоги. У технічній документації такої вимоги немає, але естетично таке розташування виглядає набагато краще.
  • Якщо кімната має велику площу, то розміщувати камін у кутку безглуздо, тому що ніхто не буде звертати на нього увагу. Краще розмістити його всередині стіни або в самому центрі приміщення. Якщо ж ви встановлюєте електрокамін у невеликій спальні або іншій маленькій кімнаті, то кутове розташування буде оптимальним, оскільки він не займатиме корисну площу.
  • Розетка має бути поруч. Якщо такої в безпосередній близькості з обраним місцем немає, доведеться монтувати нову розетку.
  • Якщо ви купили електрокамін для опалення, то нагрівальний елемент в таких моделях має велику потужність в кілька кіловат. Тому варто створити додатковий захист у вигляді гофрованого каналу.

Способи встановлення

Від типу каміна залежить послідовність необхідних операцій. Спільним для всіх є необхідність підвести до обраного місця дроти. Майстерами використовуються такі способи встановлення електрокамінів у приміщенні, як:

1. Встановлення стаціонарного пристрою у кутку кімнати. Такі осередки часто обрамляються порталом, виконаним у формі піраміди з трьома чи п'ятьма кутами. Один із кутів завжди прямий. Вся конструкція встановлюється впритул до стіни, тому плінтуса в місці проведення монтажних робіт доведеться прибрати. Там, де зрізи будуть помітними, доведеться встановити спеціальні заглушки.

2. Камінна система біля стіни. У такій ситуації монтаж – досить тривіальне дійство, яке не потребує особливих навичок. У деяких випадках вам знадобиться підрізати плінтус, поставити заглушки. Прямокутний портал не такий стійкий, як кутова пірамідка, тому потрібно подбати про додаткове кріплення безпосередньо до стіни.

3. Підвісний варіант монтажу. Будь-які конструкції на стіні мають дуже актуальний вигляд. Це саме стосується і камінів. Естетичного зовнішнього вигляду можна досягти, якщо дотримуватись певних вимог при проведенні монтажних робіт. Такий електрокамін прикріплюють на спеціальну планку.

4. Вбудований пристрій. Його установка є найскладнішим варіантом. Щоб вбудувати вогнище, вам знадобиться обробити нішу та підготувати корпус. В цьому випадку багато залежить від фантазії майстрів, які виконують монтажні роботи. І все-таки є кілька загальних моментів. Конструювання відповідного обрамлення – необхідна умова монтажу електрокаміна. Для цього найкраще підійде гіпсокартон. Безпосередньо в ніші монтується металевий каркас, несучі планки прикріплюють до стіни, використовуючи дюбелі та шурупи. Після цього місце установки необхідно посилити за допомогою поперечних планок. Зовнішня частина обшивається листами гіпсокартону. Усі стики необхідно зашпаклювати і обробити наждачним папером. Після цього можна переходити до оздоблювальних робіт та встановлення вогнища.

Джерело: https://astraflame.com.ua/.