Лапароскопія – найсучасніший метод проведення операцій на внутрішніх органах. Його особливість полягає в тому, що на відміну від традиційної хірургії, під час операції лікар робить кілька невеликих розрізів до 1,5 см завдовжки і через них проводить усі необхідні маніпуляції.
Поява лапароскопічної хірургії значно полегшила життя пацієнтів: операції стали більш високотехнологічними, шрами від втручань – практично непомітними, а відновлювальний період скоротився в кілька разів.
Побічні ефекти лапароскопії жовчного міхура
Незважаючи на всі переваги цього методу хірургічного втручання, він, як і будь-яка інша операція, може мати низку побічних проявів.
- Невеликі кров’янисті виділення з розрізу в перші дні після операції.
- Поява набряку і синців навколо рани, які повинні з часом зникнути.
- Невеликий шрам або кілька шрамів.
- Болі та дискомфорт. Впоратися з ними допоможуть знеболювальні препарати, які призначить лікар. Якщо біль не вщухає, зверніться на консультацію.
- Нудота в перші 24-48 годин після лапароскопії.
- Здуття живота, гази, діарея і закреп.
- Біль у плечах через використання газу.
Поради щодо відновлення після лапароскопії жовчного міхура
Підготуйтеся. Продумайте заздалегідь, що принаймні кілька днів ви будете скуті в рухах і не зможете бути активними на звичному рівні. Тому подбайте про те, щоб у вас була відповідна їжа на ці дні, а справи, які не терплять зволікань, зроблені.
Робота. Ваш період відновлення може тривати до 3 тижнів. У цей час, якщо ви почуватиметеся погано, то не зможете виконувати робочі обов'язки повною мірою. Вам потрібно подумати про те, щоб взяти відгули або відпустку на цей період. Підрахуйте, яка кількість грошей вам необхідна на дні, в які ви не зможете себе забезпечувати.
Підтримка та догляд. Якщо операція пройшла без ускладнень, пацієнта відпускають додому того ж дня. Викличте таксі або зверніться за допомогою до близьких для поїздки додому. Попросіть когось побути з вами хоча б перші 24 години. Вам може знадобитися не тільки фізична, але й емоційна підтримка.
Рухайтеся. Як би дивно це не звучало, але рух допомагає вам швидше одужати і загоїтися шрамам. Не перевтомлюйтесь, не варто виходити на роботу наступного дня або йти в спортивний зал. Досить буде пройтися квартирою, сходити зайвий раз за чашкою чаю або в іншу кімнату за потрібною річчю.
Одяг. Вибирайте м'які натуральні тканини та одяг вільного крою, стежте, щоб пояс або шов не тиснули на свіжі рани.
Пов'язки. Повністю зняти пов'язки ви можете тільки після 48 годин. До цього часу ви можете поміняти їх, якщо вони просочилися виділеннями з розрізу або забруднилися.
Гігієна. Перші два дні найкращим рішенням буде обтирання вологим рушником, не зачіпаючи розрізи. Після цього ви зможете прийняти душ. Від ванни, джакузі або басейну варто утриматися до дозволу лікаря.
Рекомендації з відновлення, як і сама лапароскопічна операція, досить прості, і якщо ви будете їх дотримуватись, то термін відновлення не займе більше трьох тижнів.
Якщо у вас жар, гнійні виділення з рани або нестерпний біль – негайно зверніться до лікаря. Це можуть бути симптоми післяопераційного ускладнення.
Проконсультуватися з питань лапароскопії жовчного міхура, побічних явищ і відновлювального періоду ви можете з фахівцями Лікарні ізраїльської онкології LISOD. Наші хірурги спеціалізуються на найпередовіших технологіях малоінвазивного втручання і можуть гарантувати проведення операції відповідно до всіх міжнародних стандартів.