Проблеми про які варто подбати до встановлення натяжної стелі
Нормальне бажання розсудливого клієнта: заздалегідь дізнатися, які проблеми можуть мати місце при монтажі та експлуатації натяжної стелі. Кваліфіковані фахівці при встановленні натяжних стель звертають увагу на такі моменти:
До монтажу стелі:
-
Гіпсокартон. Якщо ви плануєте встановлювати натяжні стелі, гіпсокартонні перегородки - сама ненадійна основа для каркаса стелі. При сильному натягу стеля може легко відірвати гіпсокартон від стінок. Рішення – при зведенні перегородок, робити спеціальні заставні зі шматочків металевого профілю для кріплення каркаса для стелі;
-
Електропроводка. Якщо ви замовите клиновий або кулачковий спосіб фіксації натяжного полотна – доступ до проводки буде закритий (при гарпунному методі він завжди вільний). Тому проведення робиться зовнішньою, ізольованою в гофротрубах. Усі з'єднання та кріплення повинні бути виконані професійно;
-
Потужність ламп. Світильники монтуються одночасно зі стелею, тому що кріпляться на базове перекриття, придбати їх потрібно заздалегідь. Залежно від типу полотна (плівка або тканина), виду світильника (близько лампи до стелі або на деякій відстані) лампочки розжарювання та галогенні мають обмеження потужності. Тому до їх покупки необхідно проконсультуватися з фахівцем. Люмінесцентна та світлодіодна лампи обмежень не мають.
-
Низькі температури. Важливо знати: плівкові полотна не можна експлуатувати при температурах нижче нуля. Для неопалюваних приміщень рекомендуються безшовні морозостійкі тканини.
При встановленні натяжної конструкції:
-
Шви. Неприємним сюрпризом можуть стати шви на стелі. Якщо хочете їх уникнути, при виборі полотна зверніть увагу на його ширину: німецькі плівки досягають 320 см, а китайські – 500. Безшовна тканина пропонується у трьох розмірах: 310, 410 та 510 см. При цьому врахуйте, що тканина не тягнеться та її загальний розмір зменшується рахунок витрати на кріплення в багеті, а плівка, навпаки, розтягується на 6-10%.
-
Застосування теплового устаткування. При монтажі стель ПВХ використовується газова гармата. Максимальне нагрівання всього приміщення 40°С. Під стелею 60-80°С. Все, що боїться таких температур, необхідно винести, меблі закрити спеціальною плівкою. А дороге оздоблення стін варто робити після встановлення стелі.
-
Провисання. Це може статися лише за недостатнього натягу полотна (для стель від 60 м2 обов'язково застосування розділового профілю). Вирішується питання перетяжки плівки;
-
Схлипування. У поодиноких випадках, якщо не герметизовано чорнове перекриття і виходить протяг, плівкові стелі можуть притягуватися до базової стелі та надуватися, а потім плескати, також ця проблема виходить за відсутності вентиляційних решіток на великих площах.