Починаючи з ранніх термінів вагітності, жінки можуть стикатися з частою нудотою і блювотою, як одними з первинних симптомів. Найчастіше ці неприємні симптоми закінчуються після першого триместру, але можуть також затягнутися на більш тривалий термін. Для того, щоб допомогти собі позбавитися цієї напасті, краще мати при собі таблетки від тошноти https://zdravica.ua/preparati-vid-nudoti-bljuvoti , які можна придбати в інтернет-аптеці «Здравица». У цій статті з'ясуємо причини такої поведінки організму жінки під час вагітності, а також способи полегшення цього стану.
Причини
Нудота при вагітності пов'язана насамперед із гормональними змінами організму. Гормони посилають сигнали або у мозок, або через систему травлення, викликаючи таким чином нудоту. Саме тому вона часто супроводжує вагітну як на ранніх термінах, так і пізніше. Збільшення гормонів естрогену і прогестерону впливають на м'язи шлунка, що спричиняє печію. Також вважається, що ранній токсикоз – це захисна реакція імунної системи. На появу чужорідного білка у вигляді ембріона організм реагує активізацією своїх сил і виробленням величезної кількості антитіл, а нудота і блювання виникають у відповідь на їх активність. І тільки через деякий термін, коли організм звикає до нового життя всередині, він відключає вироблення антитіл і як наслідок, зникають неприємні відчуття нудоти.
Як полегшити стан
Щоб допомогти організму впоратися з нудотою, важливо дотримуватися кількох рекомендацій. Незважаючи на відразу до їжі, рекомендується вживати її невеликими порціями кожні дві години. Харчування має включати складні вуглеводи, які регулюють рівень цукру в крові, а також легкозасвоювані, такі як: банани, каші, печиво. Також варто включити в раціон білкову їжу та свіжі овочі. Необхідно стежити за водним балансом, вживаючи щонайменше півтора літра рідини, але уникаючи кофеїну. Лікарі рекомендують додати до їжі вітамін В6, а також фолієву кислоту. Багато жінок відзначають полегшення при токсикозі при вдиханні певних ароматів: кислого, гострого або солодкого. З протипоказань слід нагадати про небажаний прийом жирної, солодкої та смаженої їжі, а також про заборону куріння. Варто також тимчасово виключити з раціону продукти, що підвищують кислотність, наприклад помідори, картоплю та баклажани. Якщо викладені вище рекомендації не допомагають, ви помічаєте втрату ваги та апетиту на тлі безперервної нудоти і блювання, слід терміново звернутися до лікаря.