Усього за пару місяців малюк пройшов шлях від ембріона до плода. Всі органи та системи сформовані і надалі зростатимуть та розвиватимуться. У майбутньої мами поступово вщухають симптоми токсикозу, йдуть спонтанні перепади настрою. Що ще відбувається з мамою та малюком на 10 тижні вагітності?
Все про 10 тиждень вагітності читайте на сайті nestlebaby.com.ua!
Відчуття майбутньої мами
Вас все ще може мучати токсикоз. Цілком у нормі він зникає до 12 тижня, але багато хто відзначає зменшення нудоти вже зараз. Матка досягла 10-12 см у розмірах і перемістилася вище лобка. У зв'язку з її активним зростанням та тиском, який вона чинить на сусідні органи, ви можете частіше відчувати позиви до сечовипускання. Цьому ж сприяє підвищене навантаження на нирки і об'єм циркулюючої крові, що збільшився.
Живіт ще практично не видно, а ось через груди, що ростуть, у вас напевно вже назріла необхідність у купівлі бюстгальтера більшого розміру.
До 10 тижня вагітності стають менш вираженими різкі перепади настрою. Сонливість і постійна втома зникають, багато хто відзначить збільшення працездатності. Проходять висипання і локальні запалення на обличчі, волосся стає помітно густішим.
Як виглядає дитина у 10 тижнів вагітності
Розміри плоду на цьому терміні – 30-40 мм, приблизно вага – 5 грамів. Назвати майбутню дитину ембріоном у 10 тижнів вже не можна. Це плід, що сформувався, оскільки закладка всіх органів і систем вже завершена. Дитина на 10 тижні вагітності візуально нагадує маленьку людину. Розвивається мозок, стукає серце, малюк може ворушити руками та ногами. Голова значно більша за тіло, судини просвічуються крізь тонку шкіру.
Розвиток плоду йде стрімко:
- повністю сформувалася плацента, яка забезпечить вироблення прогестерону замість жовтого тіла;
- з'явилися смакові рецептори, активно розвиваються жувальні м'язи;
- закривається нервова трубка, яка надалі стане основою всієї нервової системи;
- печінка та нирки починають функціонувати.
Якщо до 10 тижня скелет складався переважно з м'яких хрящів, то зараз кісткова тканина твердне. Для цього плоду особливо потрібний кальцій, який він бере з організму матері.
Аналізи та УЗД
До цього терміну більшість майбутніх мам уже стали на облік у зв'язку з вагітністю. Вам необхідно регулярно відвідувати лікаря, щоб він міг оцінити стан організму та вчасно виявити патологічні процеси. До кожного візиту потрібно здати аналіз сечі, який допомагає виключити інфекції та запалення. Серед інших важливих процедур зазначимо:
- ЕКГ, що дозволяє оцінити роботу серця;
- дослідження крові на згортання – для виключення тромбофілії, стану, що загрожує вагітності.
- УЗД на 10 тижні призначається лише за показаннями, наприклад, у разі підозри на загрозу переривання.