Маючи свою ділянку землі, обов'язково потрібно вирощувати там хоча б деякі овочі. Якщо землі не дуже багато, треба подумати над тим, що краще садити насамперед. Визначившись з тим, що вирощувати, необхідно подбати і про підбір відповідного насіння. Для цього найкраще відвідати онлайн магазин "Good Harvest", де одразу можна подивитися не тільки насіння, але також добрива та спеціальні засоби, призначені для захисту рослин від комах.

Купуючи насіння у неперевірених продавців, ви ризикуєте не дочекатися врожаю. Ярмарок, ринки, супермаркети не дають жодної гарантії якості товару, також невідомі умови їх зберігання, отже краще заздалегідь відмовитися від вибору насіння в таких місцях.

При виборі насіння не варто покладатись на гарне оформлення упаковки. Там можна розмістити фотографію огірків чи солодкого перцю зовсім з іншого поля. Найголовніше - це ознайомитися з інформацією, яка повинна знаходитись на звороті упаковки. Що там має бути?

1. Великими літерами назва культури.

2. Дуже важливою є наявність інформації про сорт.

3. Опис культури та інформація про те, як її вирощувати.

4. Усі дані щодо виробника.

5. Інформація про дані національного стандарту якості.

6. Термін придатності.

Залежно від того, що це за культура, обов'язково вказується кількість насіння або їх загальна вага.

Якщо це серйозний виробник, то він постарається назву культури дати як національною, так і латинською мовою. Дані виробника мають бути докладні та точні. Наприклад, не тільки адреса, але також номер телефону та факс. Деякі вказують і адресу електронної пошти. Якщо нічого цього немає, не варто купувати насіння, це схоже на підробку. Що стосується сорту, то йдеться про те, який він ранній, пізній.

Особливу увагу слід звернути як на номер партії, і на те, який термін придатності насіння. Іноді ці дані надруковані друкарським шрифтом. Це означає, що перед вами є явна підробка, тому що упаковка була виготовлена в друкарні заздалегідь. А сама розфасовка насіння могла відбуватися зовсім в інший час. Деякі насіння можуть зберігатися від 7 до 10 років. Але їх краще не використовувати, бо невідомо, за яких умов вони зберігалися і як оброблялися. Краще якщо вони виявляться свіжими. Наприклад, зібрані та упаковані цієї осені. Тоді більше шансів, що всі вони підуть.

Уважно прочитайте на упаковці насіння інформацію про сорт: урожайність, витривалість, стійкість до хвороб тощо. При виборі сорту враховуйте умови, в яких потрібно рости овочів. Варто звернути увагу на так звані районовані сорти, які пройшли спеціальну перевірку та добре зарекомендували себе у тому чи іншому регіоні.