Справна робота холодильника – це підтримка заданого температурного режиму, відсутність сторонніх запахів та підвищеного рівня вологості у камерах. До цього списку також варто віднести відсутність нехарактерних звуків і шуму протягом усього періоду експлуатації. Але у разі виходу з ладу одного з комплектуючих все може кардинально змінитися.

Якщо техніка не працює, у власника є два виходи із ситуації:

  • Усунути поломку власноруч.
  • Викликати майстра додому, що проведе повноцінний комплекс ремонтних робіт – діагностика, вирішення проблеми, перевірка працездатності техніки.

При самостійному вирішенні проблеми в першу чергу необхідно розібратися з причиною: що могло призвести до подібних наслідків? Визначити причину досить складно, адже один «симптом» одночасно може вказувати відразу на кілька поширених несправностей. Наприклад, підвищення температурних показників у камері може свідчити про витік холодоагенту в системі або про природне зношування гумового ущільнювача на дверях морозильної/холодильної камери.

Типові несправності холодильників

Існує перелік певних поломок, з якими власники техніки можуть впоратися самостійно без допомоги професіоналів. До цього списку належать такі несправності холодильних агрегатів:

  • Холодильник увімкнений, але не морозить і не горить лампочка в камері. Причина поломки може полягати не в самій техніці, а в її підключенні. Перед викликом майстра в першу чергу слід перевірити напругу в розетці: вмикаємо будь-який справний електроприлад, якщо він також не працює, потрібна допомога електрика, який замінить несправну розетку.
  • Холодильник працює, але не світиться лампочка в камері. Відсутність освітлення може вказувати на те, що лампочка перегоріла. Для заміни лампочки необхідно врахувати її тип, показники потужності та цоколь. Якщо ви не знаєте цих характеристик, достатньо викрутити зламану лампочку та взяти її з собою – продавець підкаже, який варіант знадобиться на заміну.
  • Холодильник голосно працює, з'явився нехарактерний шум. Перша та найпоширеніша причина – неправильне встановлення техніки. Коли є деякі перекоси, компресор стикається з деталями корпусу та іншими комплектуючими, що призводить до появи неприємних звуків. Якщо одна або кілька ніжок висить у повітрі, з'являються вібрації всієї частини корпусу. Причина – недостатня опора.

В інших ситуаціях може знадобитися професійний ремонт холодильників в Одесі, коли майстер виїжджає додому до клієнта та проводить комплексну діагностику.

Заміна ущільнювальної гумки в холодильнику

Ця проблема також належить до списку таких, з якими власники холодильників можуть впоратися самостійно. При деформації гумки потоки теплого повітря ззовні проникають у холодильну та/або морозильну камеру, що призводить до подальшого виходу з експлуатації температурного датчика, мотора-компресора. Остання поломка належить до категорії дорогих ремонтних робіт.

З заміною гуми ущільнювача власник техніки може впоратися за умови, що буде правильно підібрана нова деталь на заміну. Враховуючи деякі моделі холодильників, можуть знадобитися знання особливостей кріплення гумки до дверей. Якщо ви розумієте, що не зможете самостійно впоратися з ремонтом, тоді необхідно замовити послугу ремонт холодильника, скориставшись допомогою майстра.

Але перед оформленням заявки на виклик слід перевірити роботу розетки, правильність монтажу та підключення загалом. Все це прискорить подальший процес виконання запланованих завдань та допоможе заощадити при оплаті послуг майстра.