Вишивальні машини – це обладнання, котре використовують професійні швачки та початківці. З його допомогою зможете декорувати готові вироби, що зробить їх естетичнішими та привабливішими. З таким обладнанням вдасться реалізувати чимало ідей. Вишивальні машини варто купувати в спеціалізованих магазинах:https://shveinyisvit.ua/ua/products/vyshivalnye-i-shvejno-vyshivalnye-mashiny. Консультанти допоможуть зробити правильний вибір.

Що таке вишивальна машина

Ще пару десятків років тому вишивальні машини вважалися виключно професійним обладнанням. По-перше, ціна на них була дуже висока, а отже, майстрині не могли їх придбати. По-друге, прилади створювались доволі громіздкими, тому їх просто не вдалося б розмістити в домашній майстерні.

Сучасні вишивальні машини – це прилади нового покоління, котрі більшість операцій виконують самостійно. Вони не потребують трудомісткого обслуговування та спеціального навчання для користування. Суттєва відмінність сучасних вишивальних машин полягає в їх управлінні, такі прилади є комп’ютеризованими, тому функціонал просто величезний. Кількість стібків та операцій, які вони виконують, сягає декількох сотень. Доступно створення різноманітних узорів, логотипів, цілих витворів мистецтва. Це все можливо завдяки наявності програм, які керують всіма процесами. Все, що потрібно від користувача, – це встановити п’яльця правильного розміру з тканиною в них та обрати програму.

Працювати з вишивальною машиною легко, навіть якщо не маєте багато досвіду. Однак все ж певні навички потрібні. Звернемо увагу, що подібні агрегати зазвичай не здатні виконувати прості стібки, такі як прямий рядок. Вони заточені саме під вишивання. Натомість швейно-вишивальні вже таку опцію мають.

Критерії вибору вишивальної машини

Вибір вишивальної машини – завдання нескладне, якщо знати, на які параметри звертати увагу. Отже, перш за все визначаємось з цілями. Для домашнього використання (наприклад, декорування одягу) можна обрати недорогі моделі, які мають відносно невелику кількість функцій. Якщо є досвід та бажання робити складніші вишивки, варто звернути увагу на напівпрофесійні машинки.

У будь-якому разі головний критерій вибору – це розмір п’ялець та можливість встановлення більших чи менших. Саме від них залежить максимальний розмір візерунка, який зможете створити за один прохід. Поле вишивки – це величина ходу каретки, ширина – габарити платформи. Зазвичай у побутових машинах стандартні варіанти 10х10 см, 13х18 см, максимум 18х30 см. У напівпрофесійних – 20х30 або 21х31 см. Це дає змогу робити досить великі за розміром візерунки.

Крім того, важливими є такі критерії:

  • спосіб кріплення п’ялець та надійність фіксації. У багатьох моделях це відбувається з одного боку, при цьому тканина може з’їжджати, тим самим створюючи малюнок;
  • якість вишивки. Вона залежить від багатьох технічних особливостей машинки. Оцінити її можна, зробивши тестовий зразок;
  • спосіб передачі зображення. Це може бути USB-порт, карта пам’яті, пряме підключення до комп’ютера чи інші варіанти;
  • обрізка протяжок;
  • швидкість вишивання;
  • датчик закінчення верхньої й нижньої ниток.

Дуже важливо перед купівлею оцінити можливості вбудованого комп’ютера. Він обов’язково повинен здійснювати поворот і переміщення зображення. Лише в цьому випадку вдасться правильно розмістити його на п’яльцях. Значно полегшить роботу можливість редагування візерунка, перерахунок кількості стібків при збільшенні розміру зображення, дзеркальне його відображення тощо.