З кожним днем ми все частіше бачимо, як використовуються нагрівальні кабелі в різних сферах життєдіяльності людини. Будівництво та реконструкція різних будівель, (обігрів систем водовідведення, сходів, вантажно-розвантажувальних рамп, пандусів), найпоширенішим видом використання нагрівального кабелю є електричні теплі підлоги. Оскільки нагрівальний кабель застосовують у різних сферах, дуже важливо правильно підібрати кабель відповідної конструкції, характеристик та потужності.

Нагрівальний кабель використовується у вигляді нагрівальних секцій. Довжина секцій може бути від кількох метрів до кількох кілометрів, все залежить від поставленого завдання. За допомогою розрахунку та використовуючи кабелі різного опору можна збільшувати або зменшувати потужність секцій.

Види нагрівальних кабелів

Найпоширенішим видом нагрівальних кабелів є такзвані «резистивні» кабелі. Тепло виділяється під час проходження електричного струму через нагрівальну жилу певного опору. Від обраного опору струмопровідної жили залежить довжина і потужність секції, що виготовляється. Резистивні кабелі можуть мати одну або дві нагрівальні жили, тому поділяються на підвиди, «одножильні та двожильні».

Застосування підвидів нагрівального кабелю «одножильного або двожильного» залежить від поставленого завдання, а їх вибір пов'язаний в основному із зручністю застосування. Потрібно звернути увагу на те, що для обігріву приміщень з постійною присутністю людей рекомендується використовувати «двожильний екранований» нагрівальний кабель, це пов'язано з тим, що наявність електромагнітного поля у двожильного кабелю практично відсутня.

Основною проблемою резистивних нагрівальних кабелів є можливий вихід з ладу в результаті перегріву, тому дуже важливий фактор - це можливості теплознімання матеріалу навколишнього нагрівального кабелю.

Розглянуті вище «резистивні» секції застосовуються в місцях з уловним знаходженням однієї і тієї ж секції в однакових температурних умовах, якщо даний тип секції буде перебувати в умовах з різним температурним режимом, то в результаті локального перегріву вона з великою ймовірністю може вийти з ладу .

Існує безліч видів саморегулівних кабелів, здатних вирішувати всілякі завдання, це кабелі різної потужності, оболонки здатні витримувати високі температури, оболонки стійкі до агресивних середовищ.