Сьогодні мало кого дивують тепловізори. Ці пристрої допомагають знаходити та відстежувати ціль на дальній відстані та в умовах поганої видимості. Однак прилад, який за тепловим випромінюванням виявляє об'єкт і видає його зображення на дисплей, річ непроста та недешева. Щоб зробити таку покупку, потрібно мати певний досвід. Найскладніше доводиться новачкам, для яких вибір тепловізора породжує масу сумнівів. Багатьох посідає питання: які тепловізійні приціли для військових підходять більше – тепловізійні монокуляри чи теплоприціли.

Основні параметри вибору

Розглянемо найважливіші моменти, які варто врахувати при виборі прицілу тепловізійного. Не вдаючись у складні подробиці, функціональність тепловізора можна визначити за низкою характеристик:

- роздільна здатність матриці;

- дальність виявлення та розпізнавання;

- діаметр об'єктива та кратність збільшення;

- частота зміни кадру;

- час безперервної роботи.

Роздільна здатність матриці

Матриця - основа пристрою. Її чутливі елементи вловлюють теплове випромінювання та формують зображення об'єкта. Тому можливості датчика залежать від кількості та щільності пікселів. Чим більше піксельна роздільна здатність матриці, тим більшою та точною буде картинка. Чи означає це, що обов'язково купувати приціл з датчиком у 640х480 пікселів? Так, якщо ви часто будете використовувати його вночі на пересіченій місцевості та на величезних відстанях. В інших випадках висока вартість приладу не виправдає себе. Гарним вибором буде тепловізійний приціл Pulsar Thermion Duo DXP55, який можна замовити за посіланням https://grand-pulsar.com.ua/ua/teplovizionnye-pricely/teplovizionnye-pricely-pulsar. Якщо приціл буде використовуватись у лісовій та лісостеповій смузі, де середня дистанція спостереження та прицілювання становить не більше 700 метрів, то доречніший прилад з матрицею 384х288 або 400х300 пікселів, наприклад, модель INFIRAY (IRAY) GENI GL 35R.

Дальність виявлення та розпізнавання цілі

В описі приладу ці значення зазвичай вказують щодо різних за розмірами об'єктів: людини, лося (оленя), кабана та зайця. Тому зорієнтуватися неважко. Важливо пам'ятати, що дальність виявлення говорить про те, на якій відстані тепловізор відчує та знайде джерело теплового випромінювання. А дальність розпізнавання означає, на якій відстані від вас прилад побачить та дасть чітке зображення знайденого об'єкта.

Діаметр об'єктива та кратність збільшення

Від розміру вхідної лінзи залежить, як прилад зможе вловлювати теплове випромінювання. Чим більший об'єктив, тим більше можливостей сенсора. Однак це дорого і не завжди є виправданим. Наприклад, для використання у горах дійсно краще мати об'єктив понад 50 мм. А у відкритому полі з гарним оглядом непогано працюють лінзи діаметром 35-40 мм.

Частота зміни кадру

Чим швидше змінюється кадр, то чіткіше і повне зображення (без розмитого шлейфу) передається на дисплей у часі. Це особливо важливо при виявленні цілі, що стрімко рухається. І тут краще мати прилад з показником частоти кадру щонайменше 50 Гц. Для тепловізійних прицілів це найпоширеніший показник. Якщо ви вистежуєте малорухливу цііль, то підійде модель з середніми показниками оновлення кадру 25–30 Гц.

Час безперервної роботи

Від цього показника залежатиме тривалість роботи пристрою. Враховуючи, що на холоді акумулятор сідає швидше, в середньому заряда батареї вистачає приблизно на 4-5 годин. Якщо тепловізор не використовується, він переходить у економічний режим очікування. А щоб не думати про підзарядку, треба взяти додатковий АКБ для швидкої заміни.