Останнім часом в Україні стали дуже популярні вишиванки. В якійсь мірі це пов'язано з підйомом націоналізації в країні в останні роки. Як би там не було, зараз вишиванки та національні костюми стали дуже затребувані як пересічними мешканцями країни, так і жителями інших країн, які хочуть купити собі сувенір з України. Багато хто віддає перевагу вишивати вишиванки своїми руками. У цьому допоможуть схеми вишивки хрестиком.

Вишиванки – це історична стилізована одяг. Часто такий одяг виготовляється з білого домотканого полотна, батисту, льону, тонкого креп-марок, який добре лягає по фігурі. У деяких магазинах зараз шикарне різноманітність вишиванок усіх видів, іноді кількість тільки представлених майстрів досягає 500 чоловік, не кажучи вже про різновиди самих вишиванок.

Зазвичай наявність вишиванок в магазинах супроводжується вишивка, рушниками (які і російською іноді називають українським словом "рушники"), виробами з дерева (браслети, намиста і інше), і виробами з природних каменів (кольє і браслети). Рушники зазвичай виготовляються з використанням техніки гладі або хрестика. Дуже популярні геометричні фігури, зображення квітів: троянд, маків, лілій. Також часто прикрашаються рушники та вишиванки символами любові і вірності: лебедями, голубами, павичами.