У Мелітополі відсвяткували єврейське свято Пурим

У Мелітополі відсвяткували єврейське свято Пурим, Алина Рудакова

З вечора 9 березня до вечора 10 березня єврейський народ відзначає свято Пурим. Повідомляє новину "МВ".

У цей день юдеї згадують описане в Танахе, єврейському Святому Письмі, порятунок єврейського народу від винищення.

Мелітопольське єврейська громада також згадує цей день. Глава єврейської громади Анна Стаценко розповідає, що ще минулого тижня в громадському центрі пройшли перші святкування, в яких взяли участь діти. Для юних мелітопольців показували виставу волонтери з театру "Золотого віку". Ця була постановка, яка розповідала історію, що трапилася в Персії, пов'язану з цим святом. А далі дітей розважали аніматори. Закінчилося свято солодким столом і частуваннями.

Члени єврейської громади з Мелітополя вже багато років поспіль беруть участь у всеукраїнській акції - відправляють подарунки єврейським громадам в інші міста нашої країни. Цього року мелітопольці збиратимуть подарунки для єврейської громади з Дніпра: солодощі, магніти-маски у венеціанському стилі. В свою чергу мелітопольці отримають подарунки від єврейської громади Кривого Рогу. Такий обмін подарунками згуртовує всіх представників єврейської нації в нашій країні і нагадує про свято Пурим.

У середу о 17.00 в громадському центрі мелітопольської єврейської громади пройде свято Пурим для членів суспільства пенсійного віку.

А. Стаценко також розповіла і про чотирьох найголовніших традиції свята Пурим:

1.Зачитування сувою Естер, яка врятувала єврейський народ. У цьому свиті розповідається історія свята.

2.Дарувати подарунки дітям і бідним - їсти "вуха Амана" (гоменташн) - солодке трикутне печиво з маком або варенням.

3.Міняти особа - носити маски.

4.Випити стільки вина, щоб не відрізнити ім'я Аман від Мордехай.

Історія свята

Пурим - нерелігійне свято, воно присвячене подіям, які, імовірно, відбулися в стародавній Персії в 355 році до нашої ери. У той час величезним перським царством, в якому жило багато народностей, які сповідували різні релігії, правил цар Ахашверош (Ксеркс, Артаксеркс).

Лиходій Аман, який був видатним царедворцем і радником царя, замислив знищити євреїв, що жили в той час в Персії. Причина була досить особиста: інший шанований і наближений до двору людина на ім'я Мордехай, колишнім євреєм, відмовлявся кланятися Аману. В помсту злопам'ятний царедворець обмовив перед Ксеркса всіх євреїв, і цар кинув жереб, коли можна почати різанину. Страшний жереб (на івриті «пурим») випав на 13-е число місяця адара - як правило, це початок березня.

Однак планам Амана не судилося збутися. Скориставшись тим, що Агашверош шукав собі нову дружину, Мордехай умовив свою племінницю Естер взяти участь в оглядинах. Дівчина сподобалася Ксеркса і стала однією з царських дружин.

Коли над євреями нависла загроза знищення, Мордехай благословив Естер спробувати врятувати свій народ. Молода цариця, ризикуючи життям, постала перед царем і розповіла йому всю правду. Цар почув прохання дружини, наказав стратити Амана, а євреям дозволив озброїтися і боротися з тими, хто замислив їх вбивство (царський наказ, підкріплений жеребом, не міг бути скасований).

В обраний за жеребом день 13 адара відбулася битва, в якій євреї перемогли тих, хто прийшов забрати їх життя. Нападники були розгромлені і вбиті. На честь цієї перемоги і був заснований свято Пурим.

новини Мелітополь Пурим
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии