Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері

Гуманітарний напрямок у Запорізькій області довгі роки потерпав від бездіяльності місцевої влади. Нам добре знайомі проблеми освіти, спорту та культури в регіоні — мізерне фінансування, занедбаність об’єктів, а головне — відсутність вправних керівників. Із приходом до Запорізької ОДА учасника команди «Слуга Народу» Олександра Свистуна ситуація змінилася. Молодий, енергійний заступник голови Запорізької облдержадміністрації доводить, що значущі зміни можна робити швидко.

Ваше призначення прийшлося на старт вступної кампанії. Як вдалося налагодити роботу з навчальними закладами області?

Нам вдалося залучити до вишів областей більше студентів, в тому числі з інших областей. Ми створили Єдину інформаційну платформу для просування та підвищення привабливості закладів вищої освіти Запорізької області, який об’єднав в собі основну інформацію про ВНЗ нашої області. Провівши соціологічне опитування, ми встановили, що абітурієнтів цікавлять три речі — спеціалізація вишу, вартість навчання, кількість бюджетних місць. Ми створили інтернет-сторінку, на якій чітко представили цю інформацію. Одночасно ми запустили чат-бот з квіз тестом, що допомагає абітурієнтам визначитися зі своєю спеціалізацією. Все це дало позитивні результати. Сервісом скористалися 15 тисяч абітурієнтів. А головне — цей проєкт дав змогу залучити до наших вишів абітурієнтів із сусідніх областей. Пишаюся, що ми встигли зробити все дуже швидко, проєкт запрацював 1 серпня — одночасно зі стартом вступної кампанії.

Також вперше за 20 років ми створили регіональне замовлення для обдарованих дітей та абітурієнтів із малозабезпечених сімей. Про це йшлося на зустрічах з ректорами. Нам вдалося переконати облраду проголосувати за це рішення.

Зазначу, що ми подвоїли кількість стипендій обласної ради та обласної адміністрації для студентів, які мають відповідні успіхи у навчанні. Тепер в бюджеті області передбачені кошти на 20 таких стипендій від обласної ради та 20 - від обласної державної адміністрації.

Окремим досягненням вважаю зрушення з місця проєкту капітального ремонту гуртожитків. На це у донорській програмі Європейського Інвестиційного Банку було передбачено 68,8 мільйона гривень, але виші протягом трьох років не отримували кошти через непідписання Угоди між Міносвіти, Мінрегіоном, Мінфіном та Запорізьким національним та Бердянським державним педагогічним університетом про передачу коштів на реалізацію проєкту. Мені вдалося налагодити комунікацію з трьома міністерствами, як результат, угода - підписана. Тепер наші виші отримають кошти на оновлення гуртожитків — капітальний ремонт фасадів, фундаментів, заміну інженерних мереж, вікон, дверей, утеплення.

У нас полюбляють багато розповідати про підтримку спорту. Що відбувається насправді?

Головною проблемою з мого першого дня на посаді була кредиторська заборгованість перед нашими спортивними закладами. Цю проблему майже вирішено. Погашено 3,2 мільйона гривень заборгованості, що значно зняло напругу. Крім того, повністю вдалося погасити кредиторку 2019 року.

Про спорт і справді говорять багато, а от фінансують дуже неохоче. Ми проаналізували, скільки коштів на спорт витрачається з депутатських фондів. Сума виявилася жалюгідною. З моєї ініціативи на розгляд сесії обласної ради винесено проєкт рішення, що зобов’яже депутатів відраховувати зі своїх фондів на спорт щонайменше 5%. Від загальної суми у 84 мільйони гривень, якою розпоряджаються депутати, це становить близько 4 мільйонів гривень. Цього буде цілком достатньо для вирішення наших нагальних проблем у спорті. Сподіваюся, обласна рада підтримає цей проєкт.

Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері, фото-1 Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері, фото-2 Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері, фото-3 Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері, фото-4 Освіта, спорт, культура. Олександр Свистун розповів про важливі зрушення у гуманітарній сфері, фото-5

Для залучення меценатських коштів на розвиток спорту ми запустили проєкт Sports Donations. Це простий інструмент, що дозволяє кожному робити мінімальні внески на розвиток спортивної сфери. Вже є перше значне досягнення. Нам вдалося за кошти донаторів-меценатів транспортувати з Луцька до Запоріжжя сектор для стрибків з жердиною вартістю 3 мільйони гривень. Тепер наші легкоатлети мають у Запоріжжі увесь необхідний спортивний інвентар. Ми можемо приймати змагання з легкої атлетики найвищого рівня!

Дуже важливо, що ми відновили роботу кабінету спортивної медицини у Запоріжжі. Справа в тому, що після ліквідації Спортдиспансера, наші спортсмени були змушені проходити необхідні для участі у змаганнях медичні обстеження в приватних клініках або сусідніх областях. Наразі спортивний кабінет вже працює у Центрі серцево-судинних захворювань. Нами погоджено, аби обстеження наших спортсменів проводилися за мінімальну ціну. А на наступний рік погодили її збільшення та кошти для цього в обласному бюджеті.

Запорізька область шукає шляхи для розвитку туризму. Чи буде у цьому врешті прогрес?

Прогресу не було, тому що не було чіткого плану дій. Виявилося, що Стратегія розвитку туризму в Запорізькій області, де були б прописані конкретні дії, просто відсутня. Зараз ми створили робочу групу, яка складе такий документ. До неї залучені дуже різні фахівці, а головне — люди, що насправді віддані Запоріжжю.

Зараз вже завершується розробка брендінгу Запорізької області. Для цього провели соціологічні дослідження, залучили найкращих дизайнерів. Вони змогли в мінімалістичному стилі відтворити ті головні асоціації з Запоріжжям, які ми отримали від фокус-груп. Це Дніпро, море, степ, Хортиця, скіфські знахідки, козацтво. Незабаром ми презентуємо айдентику та повний брендбук Запорізької області, з яким можна буде виходити на всеукраїнській та світовий рівень. Ви будете приємно вражені!

Олександр Свистун увійшов до команди «Слуга Народу», аби зміни, про які різні представники влади у Запоріжжі говорять роками, стали реальністю. Лише за кілька місяців він зміг довести, що працювати швидко та ефективно можливо! Все залежить від готовності працювати для людей.

Олександр Свистун Слуга Народу
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
Возле популярного источника  лечебной воды в Мелитополе появилось объявление, что с 1 ноября его законсервируют до весны.  Хотя это и не новость: так повторяется уже много лет и те, кто пьет из него воду, хорошо об этом знают. Таких немало. Ведь вода, поднимаемая на поверхность из артезианской скважины с глубины более 290 метров. Она имеет специфический вкус и запах, о ее состав полезный для людей,  страдающих заболеваниям желудочно-кишечного тракта. Так ч...
Общество
30 октября ожидается переменная облачность, без существенных осадков, ночью и утром туман, ветер западный 5-10 м / с, температура воздуха ночью 6-11 ° тепла, днем ​​13-18 ° тепла. 31 октября будет  облачно с прояснениями. Ночью без существенных осадков, а днем ​​небольшие дожди, ветер северо-западный 5-10 м / с, температура воздуха ночью 6-11 ° тепла, днем ​​12-17 ° тепла. 1 ноября - облачно, временами дожди, ветер западный 5-10 м / с, температура воздуха...
Общество
С 25 октября "Укрзалізниця" изменила график движения некоторых поездов. Изменения коснулись и станции Мелитополь. Сейчас через наш город курсируют всего три пары поездов. «Ковельский» и «Львовский» поезд объединили в один состав. Теперь он курсирует через день. В сторону Новоалексеевки двухгруппный поезд № 86/88 сообщением «Ковель-Львов-Новоалексеевка» прибывает в Мелитополь в 9:48 по четным числам, в обратном направлении - в 13:53 по нечетным. Как и ранее...
Происшествия
Выполняя любой манёвр, водитель должен быть внимательным. Особенно при движении задним ходом. Об этом и забыл водитель Iveco Stralis, двигаясь с полуприцепом. И сдавал назад  довольно  резко. В  результате сломал электроопору в селе Вознесенка. Мелитопольский горрайонный суд, рассмотрев дело о нанесении электрохозяйству ущерба, постановил его возместить. К тому же водитель за нарушение ПДД уплатит штраф – 340 грн и погасит судебные издержки – 420 грн.
Общество
Европейский Союз обеспокоен решением КСУ относительно деятельности антикоррупционных органов и угрожает временным приостановлением безвиза. "Как пока неофициально отмечают наши контакты, решение КСУ является достаточным основанием для начала запуска ЕвроКомиссией механизма временной приостановки действия безвизового режима", - говорится в письме посла Украины при ЕС Николая Точицкого в адрес вице-премьера по вопросам европейской и евроатлантической...
Культура
Стену во дворе краеведческого музея украсит мурал.  Это – реализация проекта "Ucan Ukraine". Он направлен на объединение искусства, бизнеса и активистов вокруг проблем окружающей среды и способствует формированию экологически осознанного общества на юге Украины. Проект реализуется в Херсоне, а также в  городах Запорожской области: Бердянске, Мелитополе и самом областном центре.  Изображение для мурала выбирали сами горожане путем онлайн-голосования. Из тре...
Новости компаний
В непростое время пандемии коронавируса и сезонного гриппа, как никогда стоит думать о собственном здоровье и заботиться об укреплении иммунитета. Ведь здоровая иммунная система - залог отличного самочувствия, энергии и хорошего настроения. Витаргин - прекрасное средство для укрепления иммунитета, который поможет Вам восстановить естественную защиту Вашего организма. Гель с бурой морской водоросли Витаргин эффективно очищает организм, насыщает его полезным...
Общество
Вот уже несколько месяцев как банки начали осуществлять финансовый мониторинг относительно денежных переводов, которые проверяют и блокируют. Под давлением НБУ это осуществляли с переводами на пороге 150 тысяч гривен. Теперь давление усилилось и банки стали  переходить к проверке даже незначительных сумм, сообщил Обозреватель. Тенденция эта растет и шириться. Стали известны факты блокировки перевода в 150 гривен.  Вот такой бы тщательный контроль организов...
Общество
Конституционный суд заблокировал назначение руководящих кадров органов власти, в том числе победителей местных выборов. Об этом сообщает Национальное агентство по предупреждению коррупции. Конституционный Суд своим решением не только уничтожает антикоррупционную систему в Украине, но и парализует работу органов местного самоуправления и всего государственного аппарата, - сообщается на сайте НАПК. Дело в том, что Конституционный суд лишил НАПК доступа к гос...