• Главная
  • Ядерна загроза для України: чи існує «червона кнопка» у рф
16:30, 18 марта

Ядерна загроза для України: чи існує «червона кнопка» у рф

Ядерна загроза для України: чи існує «червона кнопка» у рф

Розпочалася двадцять друга доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. С першого дня цієї війни існувала ядерна загроза для всього світу після захоплення ворогом АЕС в Україні. Триваюча війна з російськими окупантами змусила багатьох людей замислитися про можливу ядерну загрозу. Даний страх ще спричинений можливістю використання країною-агресора ядерної зброї. А й справді, навіжений сусід України має «ядерну валізу», що може його зупинити? Насправді все не так просто…

Про це повідомляє редакція 

«Ядерна валіза» - це спеціальний переносний пристрій, що зберігає коди для приведення в дію ядерного арсеналу, який завжди є у вищих політичних та військових керівників держав. «Валіза» здійснює зв'язок зі спеціалізованими центрами запуску.

Ядерна загроза для України: чи існує «червона кнопка» у рф, фото-1

Вперше ідея «ядерної валізи» з’явилася в США під час Карибської кризи. Російська варіація «ядерної валізи» була введена в експлуатацію в 1983 р. як портативний абонентський термінал (кодова назва «Чегет») автоматизованої системи управління стратегічними ядерними силами «Казбек». Російська «валіза» має вигляд кейсу, вміст якого є державною таємницею. Проте вміст старих модифікацій не приховується, і вони навіть є у музеях. 

Що ж до самого принципу роботи «ядерної валізи», то вона, на відміну від загального уявлення, не є універсальним пультом запуску та контролю ракет. Це лише передавач сигналу від президента та перших осіб до компетентних відомств та далі за ланцюгом до самого центру запуску. «Валізи» розміщені у Верховного Головнокомандувача, Міністра оборони та Начальника Генерального штабу. Ключ зберігається у офіцера-оператора. 

Офіцери-оператори. Хоча вони і відносяться до військ зв'язку, але зобов'язані носити форму офіцера військово-морського флоту

Тобто «Червоної кнопки» в традиційному уявленні не існує – підтвердити передачу сигналу президентом має не лише Міністр оборони, а й Голова Генштабу. Більше того, наскільки відомо, на відміну від США навіть рішення всіх трьох не є достатнім для застосування ядерної зброї. Систему «Казбек» повинні перевести в бойовий режим з головного центру попередження про ракетний напад, підтвердивши факт початку ядерної атаки противника. Висновок: хоча навіжений диктатор і має доступ до «ядерної валізи», проте одноособово скористатися нею і наражати на небезпеку увесь світ він не зможе.

Висновок: хоча навіжений диктатор і має доступ до «ядерної валізи», проте одноособово скористатися нею і наражати на небезпеку увесь світ він не зможе.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #ЗупинимоОкупантів #СТОЇМО #Мелітополь #0619
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...