• Главная
  • Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки
22:15, 28 марта

Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки

Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки

Використання символів Z і V в пропагандистській риториці є лише продовженням російської практики використання в патріотичному вихованні історичних пам'яток. Фальсифікувати історію, видавати її у вигідному для себе ракурсі завжди було притаманне російському менталітету. Кожна більш-менш значуща подія як російської, так і радянської історії  "підганялася" під світогляд і дії "вождів" того чи іншого часу. Яскравим прикладом цього стала "георгіївська стрічка", передає редакція. 

У Центрі протидії дезінформації розповіли про "синдром" георгіївської стрічки. 

Цей символ в сучасній російській історіографії пережив багато реінкарнацій.

Вперше георгіївська стрічка була офіційно запроваджена Катериною ІІ 26 листопада (7 грудня за новим стилем) 1769 року як додаток до ордена Святого Георгія. 

Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки, фото-1

Цариця прагнула у такий спосіб заохочувати у військових “вірність, хоробрість і розсудливість на благо Російської імперії", проявлені у війні проти Османської імперії. З часом сформувався цілий комплекс нагород, пов’язаних зі Святим Георгієм: орден, медаль, хрест, прапор, які супроводжувала георгіївська стрічка.

Згідно зі статутом 1913 року, вона складалася з трьох чорних і двох помаранчевих смуг. Традиційне тлумачення цих кольорів було таке: чорний означає дим, а помаранчевий – полум’я.

Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки, фото-2

Під час Громадянської війни 1917-1921 років георгіївську стрічку продовжували використовувати у лавах білогвардійських армій як символ опору більшовизму та боротьби за “єдіную-нєдєлімую” росію. Після поразки "білого руху" георгіївську стрічку активно експлуатували різноманітні російські емігрантські організації, у т.ч. і нацистської орієнтації, наприклад, російська фашистська партія.

Під час Другої світової війни у 1943-1944 роках у Бобруйську (нині Білорусь) діяв колабораційний “Союз боротьби проти більшовизму”, символом якого був “георгіївський прапор із вишитим сріблом Георгіївським хрестом посередині”. Георгіївську стрічку та нагороду георгіївським хрестом використовували й російські колабораційні військові формування, що воювали на боці гітлерівської Німеччини, наприклад, російська визвольна армія генерала Власова, руський корпус і Козачий стан.

Недарма у Радянському Союзі до 1943 року георгіївська стрічка вважалася ворожим символом, нерозривно пов’язаним із монархією та імперією.

Проте з 1943 року, з метою підняття російського патріотизму в умовах Другої світової війни, почали активно впроваджувати так звану гвардійську стрічку, яка зовнішньо відтворювала георгіївську зразка 1913 р. та була додатком до радянського Ордена Слави, а з 1945 року використовувалась на радянській медалі “За Перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років”.

Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки, фото-3

В сучасній росії орден Святого Георгія відновлено як військову нагороду, з відповідною стрічкою. З 2000 р. починається посилене впровадження георгіївської стрічки у російській армії і серед населення. 

А з 2005 року до Дня Перемоги в рф започатковано акцію “Георгіївська стрічка”.

При цьому непомітно для багатьох в публічній риториці замість терміну “гвардійська стрічка” почав використовуватися термін “георгіївська стрічка”.

Таким чином, замість символу пам’яті про війну повернувся символ агресивної і загарбницької політики російської імперії. Тому й не дивно, що георгіївські стрічки з таким азартом використовували проросійські сили і терористи на Сході України.

Символи Z і V в русопропагандистській риториці: "синдром" георгіївської стрічки, фото-4

Незалежна Україна немає жодного відношення до цього російського національного символу. Сама георгіївська стрічка в Україні стала символом зухвалої фальсифікації української історії, засобом російського агітпрому та черговою спробою насадження в свідомості українців імперських та ксенофобських ідей.

"П'ята колона" в Україні завжди використовувала щорічний ажіотаж щодо георгіївських стрічок як привід у протистоянні з українською державною символікою, незважаючи на те, що ще 2017 року Верховна Рада України ухвалила законопроект про заборону виготовлення та пропаганди георгіївської стрічки.

В умовах військової агресії проти України георгіївська стрічка поряд з символами Z та V продовжує відігравати роль своєрідного прикриття провальної внутрішньої та зовнішньої політики путіна та спрямована на відвернення уваги російського суспільства псевдопатріотичними фетішами та лозунгами від лавини суспільно-економічних проблем.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#військовий стан #Дніпро #Україна #056 #Мелітополь #0619 #СТОЇМО #ЗупинимоОкупантів
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...