12:50, 18 травня 2022 р.
Не засудили вчора – повторюється сьогодні: у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу розпочався шторм у соцмережах, - ПРИЄДУЙТЕСЬ
Щорічно 18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Як пише сайт 0564.ua, у цей день в державі вшановують памʼять про понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова і однієї з титульних націй України, які загинули під час й у декілька місяців після депортації кримськотатарського народу 1944 року. Зазначеною постановою події 44-го року визнано геноцидом кримськотатарського народу.
Депортація кримських татар з півострова під час Другої світової війни почалася 18 травня 1944 року і тривала до початку червня. Підставою для цього стали претензії в нібито “масовій зраді та колабораціонізмі” під час окупації фашистськими військами.
За офіційними даними радянської влади, були депортовані понад 183 тис. кримських татар, за татарським джерелами – понад 228 тисяч, з яких половина не витримала тяготи депортації.
У цей день весь світ згадує жахливі події 1944-го року, коли, за вказівкою вождів тоталітарного режиму, примусово депортували у віддалені регіони Радянського Союзу кримських татар, а з ними й представників інших національних меншин. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися до рідного Криму.
Однак, історія повторилась… Після віроломної окупації Криму Росією навесні 2014 року і повторюється просто зараз.
«Не засудили вчора – повторюється сьогодні»: КРЦ розпочинає шторм у соцмережах до 78 роковин геноциду кримськотатарського народу
Кримськотатарський Ресурсний Центр розпочав шторм у соціальних мережах, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Кожного небайдужого, кожну людину, кожного свідомого громадянина своєї країни закликають долучитися.
"Ми хочемо нагадати українському та міжнародному суспільствам про страшний злочин проти людяності, про геноцид кримськотатарського народу в 1944 році. Усього із Криму тоді було вислано 238 500 осіб, а число загиблих у перші роки склало 110 200 чоловік або 46,2% від числа всіх висланих.
Важливо пам’ятати про ті страшні події, особливо зараз, коли історія повторюється. Російська Федерація фактично продовжує практику Радянського Союзу, адже метою повномасштабного вторгнення РФ в Україну є саме знищення українського народу, його самобутності та культури. Щоденні масові вбивства, викрадення, примусове переміщення тисяч людей, в тому числі дітей, з-поміж цивільного населення України на територію РФ – усе це реалії сьогодення.
Долучайтеся до шторму «Не засудили вчора – повторюється сьогодні», аби надати розголосу злочинам РФ проти людяності, які набувають системного характеру. Світ не засудив геноцид кримськотатарського народу у 1944 і ця безкарність породила нові злочини. Тепер РФ вчинила геноцид українського народу. Ми маємо це зупинити.
Для того, щоб долучитися до шторму «Не засудили вчора – повторюється сьогодні» КРЦ, перейдіть за посиланням на наші сторінки в соцмережах:
▶ Facebook: https://www.facebook.com/CTRC2015https://www.facebook.com/liberatecrimea
▶ Twitter: https://twitter.com/ctrcenter
▶ Instagram: https://www.instagram.com/ctrc_center/
▶ Telegram: https://t.me/LIBERATECRIMEA
1. Оберіть плакат.
2. Скопіюйте типовий текст та поширте його власним дописом у себе на сторінці або поділіться своєю власною історією, яку вам довелося пережити через повномасштабну війну.
3. Затегайте друзів.
4. Особистим повідомленням з цією інструкцією попросіть друзів долучитися до шторму.
Типовий текст:
«Я приєднуюся до Facebook - шторму Кримськотатарського Ресурсного Центру, аби показати усьому світу злочини РФ проти людяності, які набувають системного характеру. У 1944 вони проводили геноцид кримськотатарського народу, а сьогодні вони це роблять і з українським. Ми маємо це зупинити»
Ці плакати були розроблені активістами міжнародного руху за деокупацію Криму і солідарність з кримськотатарським народом #LIBERATECRIMEA, а набули свого професійного вигляду завдяки українському художнику Андрію Єрмоленко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:36
1 грудня
14:36
1 грудня
13:22
1 грудня
ТОП новини
live comments feed...