• Головна
  • Банкам зняли обмеження на курс валют для продажу, зрівнявши їх з обмінниками
17:30, 21 травня 2022 р.

Банкам зняли обмеження на курс валют для продажу, зрівнявши їх з обмінниками

Банкам зняли обмеження на курс валют для продажу, зрівнявши їх з обмінниками

Сьогодні в Україні банкам зняли обмеження на встановлення курсу валют для продажу. Це повинно зрівняти їх можливості з обмінниками на чорному ринку, де часто виникають спекуляції.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

"Із 21 травня 2022 року НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси з продажу готівкової валюти. Це вирівняє умови для банків порівняно з обмінниками, що сприятиме підвищенню ефективності готівкового ринку та зменшенню коливань обмінного курсу на ньому", - йдеться в повідомленні.

Також НБУ зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту. Це робиться для урівняння умов для людей за кордоном та в Україні. Також це мінімізує "картковий туризм", коли за кордоном гроші знімають з карт, а в Україну валюта повертається готівкою на нелегальний ринок.

Зазначається, що офіційний же курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол. США. В НБУ вказали, що це вирішено стримання інфляції.

Незмінними також залишаються обмеження на встановлення курсу банками в безготівковому сегменті валютного ринку.

"Банки і надалі мають проводити операції з купівлі-продажу безготівкової валюти з клієнтами за курсом, що перебуває в діапазоні, де нижня межа – офіційний курс, а верхня – офіційний курс +1%", - зазначили у регуляторі.

При цьому готівковий ринок під час воєнного стану працює в обмеженому режимі. Банки можуть продавати через каси іноземну валюту лише в тому обсязі, в якому до цього купили її в населення.

"Зараз на готівковому ринку здебільшого купують валюту для спекулятивного заробітку, фінансування "сірого" імпорту, який не належить до критичного, а також переведення заощаджень в іноземну валюту. Жоден з цих напрямів не є критичним пріоритетом для підтримки економіки під час війни. Тому Національний банк не витрачає дефіцитні міжнародні резерви для згладжування коливань у цьому сегменті ринку", - пояснили в НБУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #долари Дніпро #новини Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...