• Главная
  • Зеленський підписав закон про санкції, який дає змогу відбирати активи у тих, хто підтримує російську агресію
13:00, 23 мая

Зеленський підписав закон про санкції, який дає змогу відбирати активи у тих, хто підтримує російську агресію

Зеленський підписав закон про санкції, який дає змогу відбирати активи у тих, хто підтримує російську агресію

Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб". Він дає змогу відбирати майно у тих, хто підтримує російську агресію.

Про це повідомляє пресслужба Офісу глави Української держави.

Документ встановлює стягнення в дохід держави активи, що належать фізичній або юридичній особі, якими вона може прямо чи опосередковано розпоряджатися.

"Процедура виявлення та конфіскації активів підсанкційних осіб, які в той чи інший спосіб підтримують агресію окупантів України, дасть змогу швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів. Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес. Сподіваюся на продуктивну взаємодію всіх його учасників", — зазначив Зеленський.

Законом визначається, що відповідальним за пошук активів і звернення до суду буде Міністерство юстиції України. Воно має організувати роботу з виявлення та розшуку таких, що підлягають блокуванню, активів фізичних та юридичних осіб, вказаних у рішеннях Ради національної безпеки та оборони України.

Здійснення адміністративного судочинства у справах про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд.

Допомагати у розшуку підсанкційних активів та надавати інформацію про їхнє місцезнаходження зможуть громадяни. У них будуть особливі гарантії.

Закон прямо забороняє розкривати будь-які дані таких осіб. До того ж, ці люди не нестимуть жодної юридичної відповідальності за свої повідомлення – попри те, що можуть порушувати цими повідомленнями свої службові, цивільні, трудові чи інші обов’язки та зобов’язання. Єдина відповідальність, яка покладається на інформаторів – це випадки надання завідомо неправдивого повідомлення. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#056 #Днепр #новини Дніпро #Дніпро #новости Днепр #новини Україна #Зеленський #новий закон #підтримує російську агресію
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...